INFO 21. - 25. 5.

Dobrý den, tak začátek týdne nám nevyšel moc šťastně. Dost dětí nepřišlo, protože má teplotu a další nám dnes během vyučování postupně odpadaly. Tak snad je to u někoho jen přechodná únava a ve středu  nás bude na výletě dost.

Tento týden ještě procvičujeme v čj spodobu a od příštího týdne budeme postupně opakovat vše, co jsme se za celý rok naučili.

info 14. - 18. 5.

Dobrý den,

stále si povídáme o zvířatech, tento týden se věnujeme hmyzí říši. Dnes jsme si podrobněji vyprávěli o motýlech a děti měly ve spojení s motýly plnit řadu úkolů.

Hlavním tématem v čj je stále spodoba, děti už se začínají moc pěkně orientovat a používat pravidla pro psaní. Dnes mají také úkol ve skřítkovi Vítkovi - str. 8 / cvičení 4 a, b, c

Hlavním tématem m je násobilka - tento týden stále pilujeme násobení a dělení 2 a 3. Pokud budete mít chvilku, zkuste jen tak mezi řečí občas dětem říct nějaký příklad, ať se nám příklady pěkně automatizují. Děkuji.

info 14. - 18. 5.

info 9. - 11. 5.

Dobrý den,

začal nám další zkrácený týden.

Dnes jsme navštívili divadlo Minor. Někdo z dětí zapomněl přinést peníze, tak poprosím o dodatečné zaplacení. Děkuji.

Myslím, že představení bylo opět moc povedené. Děti mohly vidět zajímavé viruální triky, vše bylo doprovázené hudbou a zároveň nechybělo divadlu malé filosofické zamyšlení.

info 2. - 4. 5. 2018

Dobrý den, vítám vás v novém květnovém měsíci.

Máme před sebou krátký týden a příští týden si celé znovu zopakujeme. V pondělí 7. 5. je tedy druhé ředitelské volno.

Stále si povídáme o rostlinách a zvířatech, dnes jsme začali spodobu, seznámili jsme se s ní a postupně se budeme probírat jednotlivými hláskami. Říkali jsme si, že se takovéto hlásky mohou vyskytovat uprostřed i na konci slova a jak si můžeme pomoci, abychom slova správně psali. Také k tomu děti dnes dostaly úkol, mohou si ho v rámci dobrovolnosti stopnout. V pátek dostanou čtení.

info 23. - 27. 4. 2018

Dobrý den,

vítám Vás v posledním dubnovém týdnu. 30. 4. a 7. 5. máme ředitelská volna, tak si pěkně užijte oba prodloužené víkendy.

V pátek 27. 4. si s dětmi uděláme ve třídě čarodějnický den. Kdo chce, tak může přijít v kostýmu.

Prosím ještě jednou o kontrolu ŽK, na zadní straně mají děti hodnocení, tak se podepište. Podrobnější, slovní se budu snažit poslat co nejdříve.

info 16. - 20. 3.

Dobrý den,

tento týden pro nás bude trochu náročnější, protože si napíšeme opakování z češtiny a matematiky. Zase si trochu zopakujeme, co už umíme.

Zítra si napíšeme češtinu. Dnes jsme s dětmi všechno opakovali. A co se nám tedy může objevit? měkké a tvrdé souhlásky - doplňování, najít podstatná jména, najít ve větě slovesa, abeceda, správně napsat jména obecná a vlastní. Děti všechno chápaly a všemu rozuměly, tak nám to určitě zítra dobře dopadne.

info 9. - 13. 4.

Dobrý den,

dnes jsme uzavřeli objednávku triček, prosím, kdo ještě nedonesl peníze, tak děti vám mají připomenout.

Z třídních schůzek jsem asi zapomněla připomenout - kdo má zájem můžu klip a divadlo nahrát na "Flešku".

Tento týden probíráme zvířata- jejich rozdělení (hmyz, ptáci, ryby,....), děti dnes kreslily své domácí mazlíčky a na zítřek mají úkol: přinést si mazlíčka - plyšáka, na papír, který děti dostaly napsat jeho jméno a 10 slov, které je napadnou. -zítra si uděláme přehlídku plyšáků, budeme si o nich povídat a popisovat je.

info 3. - 6. 4. 2018

Dobrý večer, píšu již takto v předvečer začátku našeho školního týdne. Doufám, že si všichni odpočinuli a strávili tak příjemné volno.

Posílám ještě zpětně základní informace z třídních schůzek:

Proběhla platba Švp - 1700 Kč, kdo ještě neuhradil, tak na to prosím myslete, ať to máme co nejdříve vyřešené.

info 26. - 28. 3.

Dobrý den,

předem všem přeji pohodové a klidné Velikonoce. Užijte si volno se svými dětmi. Kdo se chystá do větších dálek, tak přeji šťastnou cestu a prima pobyt v teple.

Tento týden máme pouze tři dny a věnujeme ho hlavně Velikonocům. Děti také nedostanou žádné úkoly. Chválila jsem je, jak minulý týden pracovaly a byly pilné.