info 8. - 12. 1. 2018

Dobrý den,

zjistila jsem, že jsem opět minulý týden neuložila. Tímto se moc omlouvám, musím si dávat větší pozor.

Tak Vám tedy přeji pěkný Nový rok 2018.

Minulý týden byl zkrácený. Povídali jsme si a psali o Vánocích, ve čtvrtek jsme měli projekt - Tři králové a v pátek jsme ho završili tříkrálovou obchůzkou po třídách. Děti byly moc šikovné a Vám děkuji za půjčení kostýmů. Snad se vše vrátilo do správných rukou.

poslední info 2017

Dobrý den, tak nám to uběhlo rychlostí blesku a nezávratně se blíží konec roku 2017. Všem bych Vám ráda popřála do Nového roku hlavně pohodu, trochu toho štěstí a hoooodně zdraví. Ať se Vám splní alespoň něco z toho, co si přejete. Užijte si čas se svými rodinami a odpočiňte si.

Máme týden bez úkolů. Děti ale byly velmi velmi smutné..... Tento týden si povídáme o Vánocích, probíráme tradice a svátky. Dnes jsme si také užili trochu sněhu na zahradě.

info 4. - 8. 12.

Dobrý den, předem se omlouvám. Minulý týden jsem psala, ale pravděpodobně jsem zapomněla zprávu uložit. Tak snad se polepším. Minulý týden jsme ukončili projekt rodina.

Moc se nám všem líbila pohádka o Líné babičce. Lepší dětské představení jsem snad ještě neviděla a myslím, že děti byly také nadšené.

Tento týden nás čeká: v úterý Všichni čertíci, andělé a Mikulášové se mohou slétnout do 2.B. Kdo má chuť, může přijít v kostýmu.

info 20. - 24.11.

Dobrý den,

dnes jsme začali projekt o rodině. Všem, kteří s dětmi připravili úkol o osobnosti se stejným jménem moc děkuji. Ve třídě se sešli opravdu zajímavé osobnosti. Přišel mezi nás Zdeněk Svěrák Holeček, výborná kuchařka Magdalena Dobromila Macháčková, objevitel Ameriky Kryštof Kolumbus Balaš nebo třeba skvělá herečka Anička Polívková Janečková a řada dalších. Děti se moc hezky prezentovaly a měly napsané opravdu důležité věci.

Jinak si budeme povídat o našich rodinách. V loňském roce jsme toho už také udělali spoustu, tak letos budeme aktivity rozvíjet dál.

info 13. - 16. 11.

Dobrý den, vítám Vás opět v kratším týdnu. Mám pocit, že se nám ty Vánoce nějak moc rychle blíží, ale my jsme stále pilné včelky.

Tento týden ještě pracujeme ve skupinách. Děti si už na sebe zvykly a objevila se nám nová přátelství, což je fajn. Děti si volí své zástupce, kteří v určitý den rozhodují a rozdělují práci. Jde jim to moc dobře.

info 6. - 10. 11.

Dobrý den,

tento týden pracujeme ve skupinách. Naším mottem je "Vědomostí k moudrosti", tak pravila velryba z naší Zahrady. Budeme si ověřovat znalosti a vědomosti, které jsme se v 1. a v části 2. třídy dozvěděli a naučili. Naším druhým heslem pro tento týden je "Držme spolu a pomáhejme" - povídáme si, jak má skupina spolu pracovat, kdo nese za práci zodpovědnost a učíme se, jak si práci rozdělit mezi sebou.

info 30.10. - 3.11.

Dobrý den,

tak nám pomalu uběhl druhý měsíc, letos se mi zdá, že rychleji než vloni.

Tento týden máme v naší zahradě tak trochu strašidelný. Dnes se k nám nastěhovaly do třídy různé dýně, strašidla, pavouci a jiná havěť.

info 23. - 25. 10.

Dobrý den,

čeká nás kratší týden a všem tímto přeji pohodové podzimní prázdniny. Po nich se sejdeme už v novém čase. Sand si všichni brzy zvykneme.

Tento týden se zabýváme slovy, zkoumáme jejich význam, snažíme se je popisovat jinými slovy a povídáme si, jak je jejich význam pro nás důležitý, protože se mezi sebou potřebujeme domluvit.