2.B

info 19. 3. - 23. 3.

Dobrý den,

nejprve bych všem chtěla za sebe i děti poděkovat za podporu během divadelní pouti. Měly jsme moc milé ohlasy od Vás, ale největší radost jsme měla z toho, že si to užívaly děti a vše z lehkostí zvládly. Díky všem.

Tento týden pokračujeme v tématu Jaro, které se ale od nás trochu teplotně vzdaluje. Povídáme si o přírodě, zvycích a tradicích, práci a činnostech na zahradě, budeme probírat mláďat, zvířata a květiny.

Příští týden se budeme věnovat Velikonocům.

pokračování infa 5. - 9. 3.

Dobré ráno, následuje pokračování včerejší zprávy.

V matematice opakujeme v rámci řemesel - sčítáme a odčítáme do 100 s přechodem, zaokrouhlujeme, procvičujeme desítky a jednotky, opakujeme geom. tvary a tělesa, úsečka, polopřímka, přímka

Také se nám blíží třídní schůzky - 27. 3. - hlavním tématem bude škola v přírodě (budeme vybírat peníze).

To je asi vše, pěkný sněhový den. Jaro za dveřmi a my budeme ještě stavět sněhuláky. Mirka Černá

info 5. - 9. 3.

Dobrý den,

Posílám opět několik důležitých zpráv.

Tento a příští týden žijeme divadelní poutí. Všem děkuji za kostýmy, které jste s dětmi připravili. Již finišujeme a pilně nacvičujeme. Dnes jsme viděli klip, který jsme natáčeli minulý týden a děti z něj byly nadšené. Tak snad se bude líbit i divákům. Dokončujeme poslední kulisy, pilujeme texty a choreografie. Děti se moc snaží, chodí s vlastními  nápady a snad si to užívají. Samozřejmě zažíváme i trochu stresu, ale to k divadlu asi patří.

info 26. 2 - 2.3.

Dobrý den,

pomalými krůčky se k nám blíží jaro a mrazy snad vypalí všechny bacily nejen v naší třídě.

Dnes nám zase chybělo šest dětí a stále se nějak nemůžeme sejít. Divadelní pouť se blíží a my začínáme intenzivně zkoušet. Dnes děti dostaly nový a už komletní scénář. Zítra a ve čtvrtek musíme už natočit klip k divadlu. Mám to již dlouho domluvené a déle už nemohu čekat. S některými dětmi se tedy uvidíte až v přímém přenosu, ale není již v mých silách všechno přeorganizovat. Prosím, aby také zítra děti měly donachystané kostýmy ke klipu. Moc děkuji za pomoc.

info 19. - 23. 2.

Dobrý den,

tento týden nám ještě pokračuje projekt o lidském těle a děti stále pracují ve skupinách.

Dnes jsme zkoumali, jak nám fungují naše smysly - a to zrak a sluch - děti vyhledávaly ukrytá čísla a ve skupinách hádaly zvuky z domácnosti. Pak jsme se zabývali našimi orgány. Zjišťovali jsme k čemu nám slouží a kde se v těle nachází. Děti si pamatovaly dost informací z loňského roku. Poslední hodinu u nás ve třídě proběhla soutěž v recitaci pro první stupeň a naše holky nás moc hezky reprezentovaly. Děkuji rodičům za přípravu.

info 12. - 16. 2.

Dobrý den, vítám Vás zpátky v naší třídě po jarních prázdninách. Podle vyprávění dětí jste si je snad užili, sportovali a zůstalo nám jen pár nemocných. Tak snad jsme chřipku překonali před prázdninami.

Ve středu 14. 2. si s dětmi uděláme třídní kolo v recitaci. Kdo chce, tak si může připravit básničku. Následně se pak v pondělí 19. 2., 5. hodinu bude v naší třídě konat školní kolo. Kdo z našich dětí nebude recitovat, stane se tak divákem.

V pátek 16. 2. si děti přinesou své deníky. Děkuji.

info 29.1. - 1.2.

Dobrý den,

opět máme před sebou zkrácený týden. V pátek nás čekají pololetní prázdniny a hned na ně navazují jarní. Dnes nás bylo opravdu málo - jen polovina třídy, některé děti jsou na horách a jiné onemocněly. Tak držím palce, ať jste fit a užijete si jarní prázdniny.

info 22. - 26. 1.

Milí rodiče,

tak pernější týden s testy máme zdárně za sebou a jsem moc ráda, že to tak dobře dopadlo. Děti je zvládly. Na víkend si je děti braly domů, abyste si je mohli prohlédnout a dnes je měly přinést. Prosím, kdo zapomněl, tak co nejdříve. Děkuji.

Stránky