info 13. - 16. 11.

Dobrý den, vítám Vás opět v kratším týdnu. Mám pocit, že se nám ty Vánoce nějak moc rychle blíží, ale my jsme stále pilné včelky.

Tento týden ještě pracujeme ve skupinách. Děti si už na sebe zvykly a objevila se nám nová přátelství, což je fajn. Děti si volí své zástupce, kteří v určitý den rozhodují a rozdělují práci. Jde jim to moc dobře.

info 6. - 10. 11.

Dobrý den,

tento týden pracujeme ve skupinách. Naším mottem je "Vědomostí k moudrosti", tak pravila velryba z naší Zahrady. Budeme si ověřovat znalosti a vědomosti, které jsme se v 1. a v části 2. třídy dozvěděli a naučili. Naším druhým heslem pro tento týden je "Držme spolu a pomáhejme" - povídáme si, jak má skupina spolu pracovat, kdo nese za práci zodpovědnost a učíme se, jak si práci rozdělit mezi sebou.

info 30.10. - 3.11.

Dobrý den,

tak nám pomalu uběhl druhý měsíc, letos se mi zdá, že rychleji než vloni.

Tento týden máme v naší zahradě tak trochu strašidelný. Dnes se k nám nastěhovaly do třídy různé dýně, strašidla, pavouci a jiná havěť.

info 23. - 25. 10.

Dobrý den,

čeká nás kratší týden a všem tímto přeji pohodové podzimní prázdniny. Po nich se sejdeme už v novém čase. Sand si všichni brzy zvykneme.

Tento týden se zabýváme slovy, zkoumáme jejich význam, snažíme se je popisovat jinými slovy a povídáme si, jak je jejich význam pro nás důležitý, protože se mezi sebou potřebujeme domluvit.

info 16. - 20. 10.

Dobrý den, tento týden pokračujeme v bádání po ovoci a zelenině. Děti už se začínají orientovat v názvech a druzích. I když si samozřejmě povídáme i o těch, kde to není tak jednoznačné.

V českém jazyce se stále věnujeme větám a dělení na druhy. Stále si připomínáme, co píšeme na začátku věty a jaká jsou znaménka na konci. V zahradě jsme si vypěstovali OTRP - zvláštní plod, který skrývá oznamovací, tázací, rozkazovací a přací věty.

info 9. - 13. 10.

Dobrý den,

tento týden se v naší Zahradě věnujeme ovoci a zelenině. Všechny naše aktivity a činnosti budou tedy věnovány těmto dobrotám. Včera děti dostaly úkol a moc všem děkuji za péči, kterou jste mu věnovali. Dnes jsme společně zjišťovali oblíbenost jednotlivých kousků u dětí, rodičů a sourozenců. Výsledky ještě musím zpracovat, vše jsme bohužel nestihli. U dětí zvítězil banán a jablka. V zelenině se nejoblíbenější stal meloun. U rodičů se pak nejoblíbenějším ovocem stalo jablko.

info 2. 10. - 6. 10. 2017

Dobrý den,

vítám Vás v novém týdnu, který věnujeme stromům. Procvičujeme abecedu - správné pořadí, řazení slov, pravidla řazení slov v abecedě, pořadí vět v textu. Dnes jsme pracovali s textem, který si děti přes volno měly přečíst. Odpovídali písemně na různé otázky a vyhledávali odpovědi v textu. Probíráme, jak se dělí stromy, jejich plody a tvary listů, z čeho je tvořen strom a jak je pro nás důležitý. Dnes byly děti rozdělené do skupin a venku zjišťovaly různé info o stromech.

info 18. - 22. 9.

Dobrý den,

předem se musím omluvit. V minulé zprávě jsme se spletla. Prosila jsem Vás, aby si děti přinesly v pondělí knihu. Omylem jsem napsala špatné datum (18. 5.). Samozřejmě jsem myslela 18. 9. Dnes jsem dětem připomínala, aby si knihu v úterý, tedy zítra přinesly. Děkuji.

Tento týden začneme s abecedou a řazením písmen a hlásek za sebou. Procvičujeme hlásky a písmena, slabiky, slova a věty. Ve středu také děti dostanou k abecedě úkol - pracovní list.

info 11. - 15.9.

Dobrý den,

posílám info na tento týden. Pomalu si s dětmi začínáme opět zvykat. Pracujeme na našem celoškolním projektu Zahrada. Minulý týden jsme položili základní kámeny, vybrali jsme jméno pro našeho trpaslíka a dnes jsme si zvolili třídní písničku - Jožin z Bažin. Tak naše Zahrada získala nového obyvatele. Dnes jsme také s dětmi tvořili pravidla - nejhůře jsme na tom asi s nasloucháním, ale budeme na tom intenzivně pracovat.

Děti dnes dostaly svůj první úkol - pracovní list. Mají si zahrát na zahradní architekty a navrhnout podle určitých pravidel zahradu.

přivítání druháčků

Dobrý den,

moc zdravím všechny děti a rodiče. Doufám, že jste si užili prima prázdniny. Utekly nám jako voda a já se na Vás v pondělí už moc těším. V tomto roce budeme mít projekt Zahrada a můžete se těšit na nové kamarády a maskoty, kteří již netrpělivě čekají, až se s Vámi seznámí. Vám dětem vše povím první den a teď bych ráda sdělila několik důležitých zpráv rodičům. Všechny tyto informace donesou děti také první den.