30.5.-3.6. + Informace k ŠVP

Předpokládaný přehled učiva

ČESKÝ JAZYK

Pracovní sešit 2

• Hra s češtinou (hra, při které se děti pobaví a zároveň si zopakuji, co už se naučili)
  • Didaktické hry na podstatná jména, slovesa, předložky
  • Str. 40, 41 - Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen je pravopisně složité a je mu věnován široký prostor ve vyšších ročnících. Ve 2. ročníku je do učiva zařazeno psaní velkých písmen ve vlastních jménech a místních názvech.
  • Str. 44 – adresa
  • Pracovní listy

Písanka 2 - str. 29, 30

• Procvičování násobení, dělení 3, 4, 5 (některým žákům dělá problém dělení)
  • Str. 29, 30, 31, Násobení, dělení sedmi (rozšiřující učivo)
  • Řešení slovních úloh
  • Pracovní listy

Geometrie – str. 55 – žáci se orientují ve čtvercové síti, dokreslují do čtvercové sítě obrázky podle osové souměrnosti, pracují s pojmy vpravo, vlevo, nahoru, dolů.

PRVOUKA

• str. 70 – Měříme čas – čtvrt, půl, tři čtvrtě, celá (opakování učiva). Domácí úkol str. 70/3, 4
  • str. 73 – Přišlo léto. Žáci pozorují změny v letní přírodě. Všímají si typického letního počasí a činnosti lidí. Dokážou vyjádřit pozorované skutečnosti slovem i kresbou.

Informace o ŠVP 6.6.-10.6.

Sraz 6.6. v 8.00 v ulici Na Balkáně, přistavení busů na 8.30. Návrat 10.6. kol. 12. hod. – ul. Na Balkáně.

Po dětech jsem poslala:

1. Prohlášení zákonných zástupců (prosím o vyplnění a podepsání). Také prosím o kopii zdravotní pojišťovny.
  2. Doporučující seznam na školu v přírodě.

Připomínám možnost předat pohledy pro děti u autobusu. Kdo bere léky, předat podepsané také u autobusu.

Adresa na ŠVP: Nový Dvůr 21, 331 65 Žihle

Krásné májové dny