13.6.-17.6.

Milí rodiče,

chválím děti za statečnost na škole v přírodě. Děti byly rozděleny do skupin (týmů). Úkolem bylo zachránit posledního lesního skřítka z rodu Pinusů, kterého unesl Černý jestřáb do svého hnízda na černé skále. Cestou k záchraně děti plnily různé úkoly. Odpoledne chodily na vycházky do okolí, po cestě hrály různé hry. Večer se sice některým dětem trochu stýskalo, ale jak jsem řekla na začátku, děti byly statečné, překonaly obtíže a všechno dobře dopadlo. Společně zachránily skřítka a školu v přírodě si pěkně užily.

Tento týden nás čeká hlavně opakování učiva, napíšeme si závěrečný test z českého jazyka a matematiky.

Předpokládaný přehled učiva

ČESKÝ JAZYK

Pracovní sešit 2

• Hra s češtinou (hra, při které se děti pobaví a zároveň si zopakuji, co už se naučili)
  • Str. 42, 43 - Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen je pravopisně složité a je mu věnován široký prostor ve vyšších ročnících. Ve 2. ročníku je do učiva zařazeno psaní velkých písmen ve vlastních jménech a místních názvech.
  • Pracovní listy

Písanka 2 - str. 31, 32

• Procvičování sčítání, odčítání v oboru čísel do 100
  • Procvičování násobení, dělení 2, 3, 4, 5
  • Řešení slovních úloh
  • Pracovní listy

Geometrie – str. 56 – Žáci opakují základní geometrické obrazce (kruh, trojúhelník, čtverec, obdélník), základní tělesa (koule, krychle, kvádr, válec), pojmy bod, přímku, úsečku, měření délky úsečky.

PRVOUKA

• Str. 74 - Léto v lese – Minulý týden na škole v přírodě jsme hodně času trávili právě v lese. Žáci chápou význam lesa pro lesní zvěř a pro člověka. Poznávají běžné druhy rostlin, hub a živočichů v lese. Jsou seznámeni s ochranou před nebezpečím číhajícím v lese.
  • Hra výlet s Otou (poslední strana pracovního sešitu)

Krásné slunečné dny

H. Krejčová