Karanténa

Vážení rodiče,

vzhledem k dalšímu onemocnění covidem vyhlásila KHS karanténu pro naší třídu.Děti, které onemocnění překonaly (nebo nebyly v po 13.12.ve škole) se od pondělí 20.12. budou vyučovat prezenčně. Ostatní děti budou připojené on line na Teamsech.

Rozvrh hodin bude stejný jako v září, jenom upozorňuji, že v pondělí budou mít  děti (obě skupiny) anglický jazyk.

skupina A  (p. uč. Brátová)  -  10:00 - 10:30

skupina B  (p. uč. Houdková) -  9:15 -  9:45

Pozvánky paní učitelky včas rozešlou.

Přeji vám všem hodně zdraví, pevné nervy a pokud možno klidný předvánočný čas.

Ludmila Haladová

Vyjádření hygieny:

Rizikové kontakty třídy 1. B budou v karanténě minimálně 7 dní  včetně, dle posledního kontaktu ve škole s pozitivní osobou (pokud podstoupí PCR test s negativním výsledkem). Pokud PCR test nepodstoupí, zůstávají v karanténě 14 dní od posledního dne kontaktu ve škole.

Bezpříznakovým osobám v karanténě je nařízeno podstoupit RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 nejdříve 5.den od zahájení karantény. V případě, že osoba vykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19, podstoupí RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 v nejbližším možném termínu.

Na základě zaslané tabulky, kterou budeme importovat do e-systému „chytré karantény“ rizikové kontakty obdrží informace o karanténě.

Výjimku z karantény mají osoby, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, u kterých uplynula doba izolace, nejeví žádné příznaky onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Karanténa se nenařídí také osobám, které mají dokončené očkování, tj.  osobám, které byly očkovány proti onemocnění covid-19 a mají vystavený národní certifikát o provedeném očkování,  za podmínky, že uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dnů, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění covid-19. V případě výskytu příznaků onemocnění covid-19 v následujících 14 dnech od posledního úzkého kontaktu s pozitivně testovanou osobou se nařídí podstoupit RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 a osobám s pozitivním výsledkem tohoto testu se nařídí izolace.

Ing. LUCIE KUBÁTOVÁ

ODBORNÝ RADA ODDĚLENÍ HYGIENY DĚTÍ  A MLADISTVÝCH