3.C

Probírané učivo 15. 1. - 19.1. 2018

Po týdnu mé nepřítomnosti (nemoc) mám pro vás několik nových informací. Nastal týden plánovaných pololetních prací z ČJ a M.

ČJ - středa 17. 1.

M - pátek 19. 1.

Okruhy, které budou obsahem pololetních prací, jsme s dětmi zapsali dnes (v pondělí).

• přirozená čísla v oboru do 1000
  • sčítání, odčítání, zaokrouhlování

Probírané učivo 3. - 5. ledna 2018

Dobrý den v novém roce a ještě jednou přeji hodně zdraví, lásky a spokojenosti. Také znovu velice děkuji za krásné dárky, které jsem si s dětmi rozbalila při vánoční besídce a nesmím zapomenout poděkovat i za pohoštění, které jste s dětmi pro nás připravili.

V lednu nás čeká opakování na pololetní práce z českého jazyka a matematiky a naše první vysvědčení. Vzhůru do práce!

• přirozená čísla v oboru do 1000
  • posloupnost, rozklad čísla, porovnávání

Okno do Afriky

Ve čtvrtek k nám do třídy zavítal host z Ghany. Mluvil anglicky (některé jednoduché pokyny, otázky nebo informace děti dokonce vyrozuměly!) a vyprávěl o životě v Ghaně, kakaových plantážích, které jeho rodina vlastní, jak se z plodu kakaovníku dostaneme k čokoládě, rozpovídal se o škole, o podnebí nebo o Vánocích, které se slaví díky velké křesťanské komunitě podobně jako u nás. Ale zatímco my rozjímáme u vánočních koled, oni vesele v kostelech zpívají, bubnují, tančí nebo hrají divadlo :-).

Probírané učivo 11. 12. - 15. 12.

Matematika

• písemné odčítání, sčítání, slovní úlohy
  • zaokrouhlování na 10

• procvičování VS po L, upevňování VS po B
  • kazdé úterý píšeme diktát

Prvouka

• Lidé a čas
  • procvičujeme hodiny
  • Jak lidé žili dříve

Aj - Our house / our flat

• už umět slovíčka psát
  • zopakovat he, she, her, his, in the ...

Probírané učivo 4. 12. - 8. 12.

Tento týden se konají pro děti tři důležité akce - první z nich je Mikuláš, kterého určitě někde v úterní podvečer potkají :-) a odříkají nově naučenou básničku. Druhou je pak náš vánoční jarmark. Koná se ve středu od 15: 00 v prostorách šaten. Naše třída bude mít k dispozici dvě vpravo od vestibulu (u 2.stupně). Moc se na Vás těšíme a doufáme, že neodejdete s prázdnou.

Zároveň Vás ráda přivítám nahoře u nás ve třídě na krátké posezení, nebojte, mám pro vás samé dobré zprávy a pochvaly :-).

Projekt Vznik Československé republiky

Dodatečně přidávám fotografie k říjnovému projektu 28. říjen - vznik Československé republiky

Nejprve jsme museli začít 1. světovou válkou. Rozdělili jsme se na dvě proti sobě bojující skupiny. Jedna v roce 1918 vyhrála - podle fotek rozhodně poznáte, která  :-).  Až teprve pak jsme mohli vyhlásit samostatnost a vznik Československa.

Probírané učivo 27. 11. - 1. 12. 2017

Pohádky jsou za námi, doufám, že si děti týden užily jako já :-).

Český jazyk

Tento týden nás čekají už prověřovací doplňovačky a diktát na VS po B. Musím Vás potěšit ... na to, že s vyjmenovanými slovy teprve začínáme a navíc patří ta po B mezi nejtěžší, si děti vedou velice dobře. Ale stále musíme poctivě procvičovat.

Matematika

V matematice už jsme si kromě písemného sčítání vyzkoušeli písemné odčítání, tomu se budeme věnovat asi nejvíce. Ve čtvrtek a v pátek se pustíme do geometrie (vzájemná poloha dvou přímek).

Prvouka

Pohádkový týden 20. 11. - 24. 11. 2017

Dobrý den,

Pohádkový týden je plný pohádek. Už jich máme pár odvyprávěných, dětem to jde skvěle. Víme, že pohádky dělíme na dvě velké skupiny, na pohádky lidové a autorské (moderní) a také to, že třeba pohádka o Popelce k nám dorazila až z Číny. Jen se dívenka jmenovala Je Šen.

Pohádkové skupiny Vlci, Karkulka, Superskřítci, Koblížci, Pohádkoví tchoři, Velká řepa a Draci luští pohádkové kvízy, počítají matematické pohádky a sbírají body.

V pátek si děti mohou donést pohádkové kostýmy nebo třeba jen pohádkové artefakty (koruna, královský meč, kouzelná hůlka ... )