zprávy 21. - 25.3.2022

Milí rodiče,

všechny vás moc zdravím a přeji krásné jarní dny, protože jaro je oficiálně mezi námi.  A příští týden nám také začne platit letní čas, tak si nezapomeňte přetočit hodinky…

Ve středu se konaly třídní schůzky. Někdo byl na schůzkách po celý čas, někteří z Vás dorazili v průběhu a někdo se nemohl zúčastnit. Proto posílám zápis, abyste všichni měli přehled nebo si případně mohli připomenout to nejdůležitější.

Zápis z třídních schůzek 16.3. 2022

Různé

Shrnutí situace ohledně ukrajinských dětí ve škole

Petice – ohledně výstavby školy na Praze 9, rodiče měli možnost podepsat

Zprávy pro rodiče – skupina na WhatsAppu a každé pondělí zpráva na stránkách třídy

Výuka – co nás čeká – Čj – psaní souhlásek uvnitř a na konci slova, slovní

M – násobilka do pěti, další násobky dle situace

Přehled vyúčtování třídního fondu (částka okolo 4000 Kč je blokována v divadelním šeku – divadlo Fidlovačka)

Akce – sklář – 27.4., ve škole, 50 Kč za žáka, uhradím z třídního fondu

knihovna – 9.6., návštěva knihovny Vozovna, akce zdarma

výlet Mirákulum – předběžný termín 24.5. (budu ještě zařizovat), 400 Kč, rodiče výlet

odsouhlasili, částku bych pak aktuálně vybrala

Zuzka – děti tvoří na velikonoční jarmark, pokud byste měli doma chlupaté ponožky navíc, tak o ně

moc prosíme na výrobu velikonočních zajíčků. Moc děkujeme.

Pokud doma máte jakýkoliv materiál a už ho třeba nevyužijete, tak věřte, že v družině se jistě na něco bude hodit, Děkujeme.

Škola v přírodě

Termín máte na přihlášce

Adresa – najdete na stránkách místa našeho pobytu, ale ještě Vám ji pak aktuálně zašlu

Platbu školy v přírodě můžete zasílat na účet – pokyny jsou na přihlášce

Na třídních schůzkách jste obdrželi tyto dokumenty – bezinfekčnost, kde musí být datum odjezdu

doporučující seznam věcí

!!!! potvrzení od lékaře NENÍ potřeba !!!!!

Kdo dokumenty neobdržel, posílám průběžně po dětech, když dorazí do školy. Pokud bych omylem někomu neposlala, tak se mi určitě připomeňte, děkuji.

Pokud má někdo speciální potřeby, vše mi napište nebo se mnou zkonzultujte. Určitě vše zvládneme, ale vše bude jednodušší, když budeme mít se Zuzkou informace.

Dopisy pro děti – nabízím, že můžete dětem předepsat dopis nebo pohled na každý den a já jim vždy psaní předám. Jen je potřeba dopisy nebo pohledy očíslovat, abych předala správně. Pište prosím dětem pozitivní zprávy, vtipy, něco veselého. Prodávají i pohledy s různými rébusy, tajenkami,… nebo můžete do dopisu přibalit nějakou drobnost, obrázek… nápady nechám samozřejmě na Vás. Můžete také psaní kombinovat. Něco dáte mně něco pošlete nebo můžete jenom posílat. Nikomu samozřejmě nic nevnucuji, pouze nabízím možnosti.

Telefon – signál je zde velmi špatný, tak telefony nedoporučujeme. Většinou začnou reagovat, když někam vyjdeme. Já budu mít telefon u sebe, budu se Vám snažit psát, posílat fotky, když máme skupinu a reagovat na vaše zprávy. Pokud by bylo něco urgentního máme telefon na vrátnici.

V seznamu jsem se zmiňovala o kapesném – nechávám na Vás. V areálu je občerstvení a děti si zde mohou zakoupit sladkosti nebo něco dobrého. Lepší je, když mají děti mince.

Léky – nechala bych si u sebe a kdo bere něco pravidelně, tak bych dětem vždy dala.

Repelent – s rodiči jsem se na schůzkách domluvila, že dva přípravky zakoupím a budeme je dětem dávat sami. Stávalo se, že je děti používaly v pokoji, a když jich bylo hodně, tak si je nepoznaly nebo je někde ztratily. Takto to určitě bude jednodušší a vám odpadne jedna starost navíc.

To je snad vše ze schůzek. Pokud by něco pro Vás bylo nesrozumitelné nebo nejasné, tak mi určitě dejte vědět.

Co nás čeká

Tento týden se opět budeme věnovat jaru. Více si budeme povídat o kytičkách a stromech. Vyrábíme a tvoříme na velikonoční jarmark, abychom také trochu přispěli a podpořili Zuzku. Pokračujeme s našimi Ušouny – nebo-li psaním hlásek uvnitř a na konci slov. Každý týden píšeme do písanky, snažíme se vždy o nějaký přepis a ve čtvrtek s dětmi píšeme diktát, buď slova nebo věty dle situace. Každý týden také pracujeme s textem a řešíme k němu různé úkoly. V matematice nás čeká násobilka 3. Minulý týden jsme zvládli úvod, násobilkovou řadu a seznámení s násobením tří. Dnes dostanou děti úkol na čtení, jako každé pondělí.

Ve ztrátách a nálezech je spooostu věcí. Pokud budete mít chvilku, tak nakoukněte u šaten.

Pan ředitel napsal na stránky školy vzkaz ohledně přijatých dětí z Ukrajiny. Je tam také možnost, jak je podpořit. Tak kdybyste měl někdo chuť pomoci finančně či nějaký  skutkem….

Přeji Vám prima zahájení jarní sezony a v případě dotazů, otázek,… pište, volejte. Mirka Černá