info 26. 2 - 2.3.

Dobrý den,

pomalými krůčky se k nám blíží jaro a mrazy snad vypalí všechny bacily nejen v naší třídě.

Dnes nám zase chybělo šest dětí a stále se nějak nemůžeme sejít. Divadelní pouť se blíží a my začínáme intenzivně zkoušet. Dnes děti dostaly nový a už komletní scénář. Zítra a ve čtvrtek musíme už natočit klip k divadlu. Mám to již dlouho domluvené a déle už nemohu čekat. S některými dětmi se tedy uvidíte až v přímém přenosu, ale není již v mých silách všechno přeorganizovat. Prosím, aby také zítra děti měly donachystané kostýmy ke klipu. Moc děkuji za pomoc.

Tímto Vás tedy srdečně zvu na divadelní pouť, která se uskuteční 15. 3., ve čtvrtek, pravděpodobně od 16.00 hodin. Pak se Vám ještě ozvu ohledně vyzvednutí dětí po akci.

Minulý týden jsme byli na představení Zahrada, které se opravdu moc povedlo. Stále se na scéně dělo něco nového a myslím si, že se děti měly na co dívat. Divadlo bylo trochu jinak pojato než kniha a děti byly velmi všímavé a upozorňovaly mě, co je jinak. Měla jsem tedy radost, že i při společném čtení vnímaly celý děj. Myslím tedy, že jsme se mile rozloučili s naší knížkou. Mrzí mě, že divadlo neviděli všichni, ale pokud budete mít chuť, tak Zahradu hrají stále a můžete si s dětmi na ni zajít. Určitě se bude líbit i mladším sourozencům.

Tento týden si povídáme o práci, řemeslech a povolání.  Během týdne si vyzkoušíme některá povolání a budeme si povídat, co je jejich náplní.

Hlavním tématem českého jazyka budou slovní druhy. Dnes jsme se s nimi seznamovali, charakterizovali si je. Dětem bude chvíli trvat než se v nich zorientují. O spojkách jsme se bavili minulý týden a nyní pro nás bude nejdůležitější poznat podstatná jména a slovesa.

V matematice jsme si zkoušeli rýsovat přímky, polopřímky a úsečky. Opakovali jsme geometr. tvary a tělesa. A děti navrhovaly dům nebo byt.

Dnes dostaly děti úkol - mají k sobě správně spojit podstatná jména a slovesa - určit správné sloveso k povolání.

To je zatím ode mě vše. Mějte se fajn a buďte zdraví. Mirka Černá