Co nás čeká v lednu ? Čj, Ma, Prv a další

Vítám Vás na třídních stránkách i v novém roce 2018 !

V lednu nás čeká nejen opakování a procvičování učiva a prověrky k pololetí, ale také nové učivo - Podstatná jména v Čj - na str. 55 - 65 - rod, číslo i pády podstatných jmen. Vyjmenovaná slova po B i L nás budou i nadále doprovázet. Ke konci ledna k nim přidáme i VS po M.

Novoroční literární kavárnu jsme zahájili přehlídkou vánočních knížek. Měli jsme možnost poznat a prohlédnout si velmi krásnou a pestrou paletu vhodných  knížek pro děti. Ježíšek opravdu umí vybírat, velmi jsme se přehlídkou obohatili.

Ve čtení budeme pokračovat i nadále. Dočetli jsme Děti z Bullerbynu a na čtení ve třídě si děti přinesou svoji knihu, kterou zde v hodinách budou číst - tiše, s občasným vyvoláním na hlasité čtení a poznámkami o tom, co jsem právě přečetl/a. Pomozte jim prosím s výběrem vhodné knihy. Neměla by být obrázková nebo komiksová, ale s textem a příběhem, aby se dala číst v hodinách. Knihy si děti přinesou během příštího týdne, abychom mohli začít a nebyli odkázáni jen na čítanku.