4.C

Informace 1. 4. - 5. 4.

ČJ - rod mužský

Ma

• v pondělí 3.čtvrtletní práce z matematiky ...EDIT posunuto na středu 3. 4.
  • od úterý do pátku G: obsah čtverce, obdélníku, převody jednotek obsahu rovinných útvarů, grafický součet a rozdíl úseček

Vl - Lucemburkové na českém trůně, projekt sv. Václav - kontrola

Aj - Unit 20 (Where do I come from...názvy zemí, národností a cizích jazyků), přítomný čas prostý - procvičování

Informace z třídních schůzek:

Informace 11. - 15. 3.

Nové informace k následujícímu týdnu a k aktivitám, které nás čekají.

Počítám, že jakmile se počasí opět zase trochu uklidní, chodili bychom s dětmi ven. Budu průběžně sledovat předpověď a včas zahlásím, aby si děti nezapomněly nachystat oblečení na ven (tedy přijít třeba ten den v teniskách, ty z tělocvičny si brát nemohou).

Poptejte se dětí, zda mají ve škole knihu na páteční dílnu. Stále se někdo omlouvá, že zapomněl nebo mu zbývá 1 či 2 stránky, a pak ruší, protože nemá co číst. Třetí knížku do čtenářského deníku je třeba odevzdat do 30. 4.

Bruslení pod Žižkovskou věží

Ve čtvrtek 7. 2. jdeme bruslit, čas na ledě je pro nás vyhrazen od 11:00 - 11:30.

Prosím, nachystejte odpovídající oblečení, bezpodmínečně pevné rukavice (nikoli pletené, kvůli ochraně před ostřím brusle), pokud máte helmy.

Současně přivítám pomoc od rodičů. Pokud by někdo z Vás v tento čas mohl pomoci s nazouváním a zavazováním bruslí, budu moc ráda, můžete si brusle na místě půjčit a jedit s námi.

Ten den ráno stihneme ČJ a M, bruslení je místo TV.

Informace 4. 1. - 8. 2.

Informace pro rodiče:

9. - 10. 5. je ředitelské volno (deratizace a desinsekce školních prostor)

21. 3. Den vody

26. 3. třídní schůzky, vybíráme 1800,- na ŠvP

18. - 22. 4. Velikonoční prázdniny

17. - 21. 4. Škola v přírodě

Básnička - děti obdržely text (mohly si i vybrat, která se jim líbí ... ale klidně zapátrejte v knihovničce po jiném textu odpovídajícím jejich věku), do pondělí by se měly báseň naučit na známku. Společně vybereme zástupce do školního kola, které je ve středu 6. 2.

Informace 21. - 25. 1.

Známky jsou uzavřeny, vysvědčení se chystá a od této chvíle jsou všechny známky již na nové pololetí. Tento týden se budeme věnovat následujícím tématům:

ČJ - podstatná jména, jejich poznávání v textu, určování mluvnických kategorií a především seznámení se s jednotlivými vzory. Jako první přichází na řadu rod střední.

Informace 7. - 11. 1. 2019

Zdravím v novém roce!

Tento týden už se pomalu chystáme na uzavírání známek a s tím souvisí i příprava a opakování na pololetní práce z matematiky, českého jazyka a angličtiny.

Ma - již se pohybujeme v oboru přirozených čísel do 1 mil.

• pamětné sčítání a odčítání
  • písemné sčítání a odčítání
  • koncem týdne přibereme násobení jednociferným číslem
  • slovní úlohy podle učebnice a zkoušíme úlohy logické z Matematického klokánka

Čj

Informace 14. - 21. 12. 2018

Dobrý den,

čeká nás poslední školní týden tohoto roku, tak se těším, jak si ho v poklidu a ve vánočním duchu užijeme. Budeme jen procvičovat učivo, rozjímat a i tvořit.

S tvořením začneme hned v pondělí na pracovních činnostech - děti si mají donést pomeranč nebo jablíčko, které budou zdobit. K tomu koření na zapichování (hřebíček), malá štíhlá svíčka jako do lodiček, uzká červená stuha, sušené ovoce, rozinky, buráky. Vyberte si, co budete chtít (není potřeba všechno). V pondělí budou mít děti suplování, já nebudu.