zprávy 4. - 8.1. 2021

Milí rodiče,

oficiálně Vás touto cestou vítám v novém roce. V roce 2021. I přesto, že se opět většina obchodů a služeb uzavřela, tak my se opět můžeme setkat a fungovat. Musíme se ale opět obejít bez tělocviku a zpívání. Pokud to ale půjde, tak se budeme snažit chodit ven a pouštět si písničky pro radost. Prosím tedy, abyste děti vybavily oblečením, ve kterém jim venku bude dobře. Lépe více vrstev,které si mohou svléknout a v případě větší zimy rukavice, čepice,…. Děkuji. Kdo si odnesl domů bačkory a dnes zapomněl, tak připomínám. Pokud dnes najdu ve třídě a v družině ztracené věci, tak nafotím a pošlu.

Opět zůstaneme u našeho systému odchodů. Můžete je psát dětem do notýsků, na papírek, sms zprávou mně nebo Zuzce. Já každý den ráno Zuzce odchody zapisuji a při předávání pak se Zuzkou dolaďujeme. Vím, že je to občas pro Vás náročné, ale bohužel taková je současná situace. Pokud víte odchody dětí na celý týden, můžete zapsat hned v pondělí a pak už na to nemusíte myslet.

A co nás tento týden čeká?

Nový rok zahájíme hlavně povídáním o tom, jak se děti měly a co o prázdninách zažily. Začneme také povídáním o kalendáři a čase. Toto téma nás bude provázet napříč vším. Postupně si budeme vyjasňovat, jak náš čas funguje a dělí se na různé časové úseky – jak funguje střídání noci a dne, rozdělení roku na roční období, měsíce, týdny, dny, hodiny, v čem nám čas pomáhá, jak ho využíváme, …

Budeme také opakovat. Tento týden na nás čeká nové písmenko V, psací písmeno p a pokud zvládneme, tak začneme s číslem 10. Děti si dnes měly přinést všechny pracovní sešity – slabikář, matematika 2, prvouka, písanka 1 a angličtina 1. Kdo ještě nemá, tak prosím doneste, v průběhu týdne s nimi opět začneme pracovat.

Úkoly bych v novém roce opět dávala v pondělí a ve čtvrtek. Dnes jim ještě úkol nedám, abychom se nejdříve rozkoukali. Ve čtvrtek bych dětem dávala nejspíše čtení, protože se jim v pátek pak mohu individuálně věnovat. Pokud bude třeba, tak si opět občas vezmu některé děti po obědě na čtení.  Jsem s každým vždy sama a čteme maximálně 5 minut. Děti se v i klidu mohou soustředit a společně odhalíme, co jim jde dobře a s čím třeba mají problém. Naopak, děti, které čtou už plynule a chtějí, tak dostávají náročnější a delší čtecí úkoly.

Obědy

Tento týden budou děti chodit na oběd v 11.45, jen v pátek půjdeme 5. hodinu ve 12.10. V pátek budeme obědvat 5. hodinu, vodím je na oběd já v rámci vyučování.

Různé

Prosím ještě kdo nezaplatil fotografie, tak pošlete co nejdříve po dětech, abych mohla odevzdat. Děkuji.

Konzultace byly zrušeny. Pokud budu mít nové informace ohledně setkání, tak vám dám hned vědět.

Kroužky byly opět přerušeny.

To je ode mě tento týden vše. Mějte se fajn a držte se. V případě dotazů, pište, volejte ….

Tak na Tři krále o krok dále, Mirka Černá