zprávy 11. - 15.1. 2021

Milí rodiče,

všechny vás moc zdravím ve druhém zasněženém týdnu. Pomalu se nám blíží konec prvního pololetí a s ním i spojené hodnocení dětí. Byl to pro nás všechny velmi zajímavý půlrok a naši prvňáčci se museli přizpůsobovat různým nařízením. Žít s rouškou (přemýšlím, jak na to jednou budou v dospělosti vzpomínat), nemoci teď cvičit, zpívat a naplno se věnovat svým zájmům. Jsem vděčná, že máme tak velkou a krásnou zahradu a děti se zde mohou vydovádět a užívat si spolu. Písničky si díky technice můžeme alespoň pouštět a potichu si je pro sebe broukat. Ale vrátím se zpátky k prvnímu vysvědčení dětí. Možná už jste pochopili a zjistili, že 1. třída není tak o výkonu a perfektních znalostech. Děti se musí naučit spoustu nových věcí – osamostatnit se, zvyknout si najednou na úplně jiný režim, potkávat se s kamarády a poznávat nové věci sám za sebe. Nejvíce oceňuji jejich snahu a chuť dozvědět se něco nového, reagovat na nové podněty bez ohledu na známku. Děti tedy dostanou vysvědčení, jak je u nás na škole zvykem, k tomu jim přidám svoje malé slovní hodnocení, a ještě si děti vytvoří svoje sebehodnocení, abyste viděli, jak se ony samy vidí. V pátek jsem      si od dětí vybrala krtečky a dala jim odměny za listopad a prosinec, najdete je ale v měsíci lednu.

Protože byly zrušeny konzultace, tak nabízím možnost online konzultace. Pokud máte chuť nebo potřebu, tak mi napište, zavolejte a můžeme si promluvit po telefonu nebo se potkat v teams online. Pokud vás bude pouze pár, tak se s vámi domluvím individuálně, pokud by byl zájem větší, tak bych vypsala nějaké termíny online schůzek.

Co jsme dělali v minulém týdnu?

Potkali jsme se po prázdninách a povídali si o Vánocích a volnu. Začali jsme diskutovat o novém měsíčním projektu – Čas a kalendář. Zjišťovali jsme, jak je to s naší planetou, Sluncem a Měsícem, jak funguje střídání ročních období, dne a noci, měsíců. Snažili jsme se poznávat měsíce, zapamatovat si datum svého narození a probírali jsme naše měsíční znamení. Děti malovali spojení Slunce a Měsíce a svoje měsíční znamení. Seznámili jsme se s novým písmenkem V a zkoušeli psát nově psací p, A, M a O. Tím jsme také uzavřeli písanku číslo 1. Počítali jsme s písmeny v měsících, zkoušeli jsme názvy měsíců propojovat s jejich číslem (červen – 6) a označovali jsme v měsících písmena, která už umíme. Děti řešili měsíční slovní úlohy a vyprávěli jsme si pohádku o 12 měsíčkách.

Co nás čeká tento týden?

Budeme pokračovat dál v kalendáři a hodinách. Čeká na nás nové písmenko Z a nová písanka, číslo 2, ve které budeme zkoušet psací t. V pátek dětem rozdám písanky 1 a budou si je moct odnést a nechat doma. V matematice ještě budeme opakovat počítání s 9, ale postoupíme už i k 10. S dětmi už ale pracujeme i s většími čísly, protože někteří perfektně ovládají složitější úlohy. Budu pokračovat v úkolech systém pondělí a čtvrtek. Dnes děti dostanou malovanou matematiku – Matematika 2 – strana 8 – dort a ve čtvrtek zase čtení. V pátek pak s každým čtu a mohu se jim věnovat. Tímto Vám chci také poděkovat za spolupráci, u dětí jsou vidět velké pokroky. Jsou mezi nimi samozřejmě rozdíly, ale všechny se v rámci svých schopností velmi snaží. Čtenáři pak dostávají náročnější a delší texty.

Minulý týden byla paní učitelka na aj nemocná a děti měly suplování. Tento týden už se opět vrací, tak sledujte stránky aj pro 1.třídy.

Tak snad nám sníh chvíli vydrží, možná tento týden zamrznou i rybníky a budeme si moct užívat další zimní radovánky. Mějte se fajn a kdyby cokoliv, pište, volejte…. Mirka Černá