Zhodnocení prvního týdne, nové informace

Dobrý večer,

tak už máme s dětmi za sebou první školní týden. Bylo to trochu náročné, děti jsou hodně hlučné a upovídané, ale věřím, že je to tím, že se dlouho neviděly a že se to srovná. S dětmi jsme si stanovili pravidla, za která, pokud je budou dodržovat, dostanou každý týden jako třída razítko a pokud se jim pravidla podaří dodržet celý školní rok, splní se jim na konci školního roku přání, které si děti vymyslely. Protože máme celoroční téma Mach a Šebestová, splní jim ho kouzelné sluchátko :). Děti budou dostávat od Macha a Šebestové každý týden také úkoly a pokud je splní, dostanou každý týden herní penízky, za které je na konci školního roku čeká překvapení :). Proto se musí co nejvíce snažit, aby jich měl každý co nejvíce. Věřím, že hra bude pro děti motivující a pomůže spolu s pravidly nejen v řešení aktuálního problému vyrušování a povídání v hodinách.

Co se ještě týče upovídanosti a vyrušování, musela jsem už některé děti i rozesazovat, aby bylo ve třídě možné pracovat, jelikož jsem musela děti neustále okřikovat a hluk už obtěžoval i ostatní děti. Je mi líto, že jsem musela rozesadit i děti, které byly hodné, ale ve třídě bohužel nemáme tolik místa, aby povídalové mohli sedět sami. Věřím ale, že už to od nového týdne bude lepší, že se děti zklidní a začnou se soustředit na daná pravidla a hru. Pokud ne, budu muset bohužel začít dávat tresty, abychom měli ve třídě podmínky pro klidnou výuku.

Jinak jsou děti velmi milé a sympatické, chovají se k sobě hezky, když potřebuji pomoci, rády mi pomohou. Chválím je také za zpracování předsevzetí pro 3. třídu a za první sloh - O co bych si řekl/a kouzelnému sluchátku. Už jsem rozdala první jedničky :). Od některých dětí jsem práce nedostala, ale zítra to spolu vyřešíme, aby každý měl hezké známky do začátku. :)

Co se týče nového týdne, od pondělí jsou na chodbách doporučené roušky.

A co je potřeba v tomto týdnu?

1. Kdo ještě nemá, je do čtvrtka potřeba donést kufřík a tělocvik.
  2. Kdo ještě nepřinesl, vybíráme 600 Kč na třídní fond.
  3. Kdo ještě nepřinesl, donese průběžně polštářek/podsedák a do příštího pondělí krabičku/pytlíček na herní penízky.
  4. A DŮLEŽITÉ!!! Komu se změnily kontaktní údaje-adresa, e-mail, telefon... dejte mi prosím vědět e-mailem katerina.nemcova@zschmelnice.cz do ZÍTŘKA 7.9.! Musím případné změny zavést do systému.

Zítra by měly dorazit sešity, čtvrtky atd., tak vás následně poprosím, až děti donesou domů sešity, o jejich obalení.

Také se vydám na nákup a koupím dětem z třídního fondu šanony na zakládání prací a ukládání učebnic ve škole, dále fixy na mazací tabulky a folie na psaní do učebnic.

Učebnice se nám podařilo více méně dát dohromady, někomu ještě něco chybí, kdybyste našli ještě něco doma, určitě je po dětech pošlete do školy.

Přeji hezký týden!

Kateřina Němcová