Začátek školního roku, pomůcky

Dobrý večer,

vítám vás v novém školním roce a moc se na vaše děti zítra těším. Jak už jsem psala do zprávy, zítřejší slavnostní nástup školy se vzhledem k aktuální situaci kolem nás ruší, děti půjdou rovnou do třídy. Najdou ji ve 2.patře u automatu na mléčné výrobky, třídu poznají také podle cedulky 3.B a podle toho, že je prosklená. Děti budu vyhlížet před třídou. Zítra budeme ve třídě spolu 1. vyučovací hodinu, poté děti odvedu do družiny nebo dolů do vestibulu, kde vám je předám. Jak už jsem psala, poprosím o papírek, zda dítě půjde do družiny, samo či s vaším doprovodem, aby nevznikl zmatek. Také vás poprosím, jak jsem psala, o to, aby děti věděly, zda půjdou na oběd 1.9., 2.9. a zda budou od 3.9. chodit na obědy pravidelně (či od jakého jiného data). Pokud by se někdo chtěl z jídelny odhlásit, musí dodat odhlášení do jídelny písemně a pokud chce někdo do jídelny začít chodit, je potřeba vyřídit formality s vedoucí školní jídelny. Děti zítra dostanou také rozvrh.

Ve středu 2.9. budou děti ve škole 4 vyučovací hodiny, uděláme si třídnické hodiny, dáme do kupy učebnice - pokud mají děti některé u sebe, ať je donesou, zkontrolujeme, zda mají všichni všechno.

3.9. se už učí podle rozvrhu.

V průběhu září budeme opakovat učivo 2. ročníku, budeme používat učebnice z loňského roku. Poté se učebnice protočí a budeme pokračovat s učivem 3. ročníku. Zavádí se také elektronická žákovská knížka ve webové aplikaci Bakaláři, až budou k dispozici přístupové údaje, obratem vám je pošlu a napíšu další informace.  Na začátku školního roku se ale bude souběžně používat i papírová žákovská knížka, než se všichni v elektronické žákovské knížce zaběhneme, poté se papírová žákovská knížka zruší :). Než se zaběhne elektronická žákovská knížka (v průběhu září/října) poprosím o omluvenky do papírové žákovské knížky. Děti ji obdrží zítra, je potřeba do ní vyplnit kontaktní údaje.

Co se týče pomůcek, sešity, čtvrtky, papíry a náhradní pomůcky do třídy jsem objednala centrálně prostřednictvím školy. Bude je třeba uhradit z třídního fondu. Proto pokud byste souhlasili, vybírala bych od středy 2.9. do třídního fondu od každého 600 Kč. Kromě pomůcek bychom z něj uhradili šanony do třídy na zakládání materiálů a ukládání učebnic, dále pokud to situace v průběhu roku dovolí,  např. třídní akce, vybavení do třídy atd. Příspěvek do KPŠ se letos vybírat nebude vzhledem k nevyčerpání příspěvků v loňském školním roce.

Poté bych vás poprosila, až děti dostatnou sešity, o jejich obalení. Mělo by se jednat o 8 obalů A5, 1 A4 a jeden obal na notýsek. Také poprosím o obalení učebnic. Také poprosím, aby si děti behem středy nebo čtvrtka donesly oblečení a boty na tělocvik, ve čtvrtek už budeme cvičit. Dále také poprosím o vybavení penálu (pero, tužky č. 1, 2, 3, guma, ořezávátko, pravítko, trojúhelník s ryskou, pastelky, nůžky,  případně také fixy atd.), kufříku na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti (vodovky, štětce (kulatý a plochý), kelímek, tempery, paletu, voskovky, modelínu, podložku pod modelínu, hadřík, zástěrku nebo tričko, tyčinkové lepidlo, případně plastový ubrus na stůl). Pokud vám nějaké vybavení zbylo z minulého roku, určitě ho využijte. Na závěr bych vás poprosila ještě o jednu věc - a sice o to, aby si děti do třídy donesly jakýkoliv polštářek nebo podsedák. Bude se jim pohodlněji sedět v lavicích a využijí ho i při práci v prostoru po třídě.  A věřím, že třída bude hned pro děti útulnější :).

Co se týče komunikace, jak už jsem psala do zprávy, budu informace psát každý týden sem - na stránky třídy, pro rychlou komunikaci můžeme využívat také WhatsApp. Individuálně mě můžete kontaktovat přes e-mail a časem také prostřednictvím elektronické žákovské knížky. Poprosím vás, pokud se někomu změnila e-mailová adresa o zaslání informace během zítřka.

Závěrem ještě k hygieně ve škole - budu dětí upomínat, aby si myly ruce při vstupu do třídy, před jídlem, po záchodě atd. Roušky nejsou zatím ve škole povinné, jsou dobrovolné. Aby se předešlo zbytečnému mísení dětí z různých tříd, budou moci děti chodit na záchod i v hodině. Ruší se také některé školní akce.

Doufám, že se situace uklidní a užijeme si klidný školní rok s dětmi ve společnosti Macha, Šebestové a Jonatána :).

Hezký večer a šťastný vstup do nového školního roku!

Kateřina Němcová