Září ve 4.A

Vážení rodiče a milí žáci 4.A,

zdravím Vás v září, které je už za chvilku za námi. V naší třídě se pilně pracuje, opakujeme probrané  učivo z 3. ročníku, musím děti moc pochválit, snaží se a pěkně spolupracují.

V úterý jsme uvítali první podzimní den, podzim se má o slovo hlásit až o prodlouženém víkendu. V pondělí 28.9. je Státní svátek - Den české státnosti.

Učivo  do 25. 9.

Čj    Učebnice do str. 13, opakujeme na IT. Ve čtvrtek čteme společně knihu Žižkovské strašidelno  a v pátek si děti nosí do Čtenářské dílny vlastní knihu na čtení, mohou si zde zapisovat i samostatně do Čtenářských deníků přečtené knihy, někteří tak i činí :-)

M      Učebnice do str.  21, opakujeme na IT. Procvičujte násobilku.

Vl     Česká republika, učebnice do str. 5 . Povídali jsme si o cestování po památkách  ČR. Děti měly pěkné referátky na hrady nebo zámky, které navštívily o prázdninách. Pokud to jde, posílejte dále pohlednice z výletů a víkendových pobytů po ČR na školní adresu. Orientujeme se na mapě a hledáme různá místa.

Pd    Příroda živá a neživá. Opakujeme do str. 10.  Opakovací otázky ze str. 4 společně procházíme a budeme vždy 3 losovat k zodpovědění - zkoušení.