Září

Druhý týden za námi, školní rok již v plném proudu. Celé září je věnováno opakování učiva 4.ročníku.

V českém jazyce opakujeme slovotvorbu, vyjmenovaná slova, předpony. Hodně pracujeme s učebnicí, pracovní sešity by nám měly snad v průběhu příštího týdne dorazit.  Zdůrazňuji především nutnost opakovat VS - budeme psát i krátké testy. Také zůstáváme u tradice psát diktát každé úterý.

Matematika - násobilka a písmené násobení a dělení. Ráda bych chválila, ale zatím se vůbec nedaří. Snad to bude jen tím pomalejším rozjezdem, ale určitě na tom musíme ještě zapracovat. Dále procvičujeme pamětné násobení (např. 4.16 nebo s násobky 10  jako např. 60 . 8 000). Včas zahlásím dny s geometrií.

Přírodověda - základní podmínky k životu, člověk a neživá příroda

Vlastivěda - ve středu 18. 9. test Marie Terezie a Josef II.

Anglický jazyk - school subjects, otázky Do you have Maths on Monday? / What do we have at ten on Tuesday? / When do you have Computer lesson?  plus odpovědi

Zdravím a přeji příjemné poslední letní dny.

Pavla Balcárková