Učivo pro období mimořádné situace

Vážení a milí rodiče, milé děti!

Vzhledem k tomu, že se pravděpodobně několik dnů neuvidíme u nás ve třídě a nebudeme společně probírat a opakovat a jinak si užívat  naše třídní radosti, píšu pro vás zadání úkolů, které si, prosím, doma zpracujte, opakujte, pročítejte.......učte.

Všechny děti si v úterý vzaly pracovní sešity Čj, učebnice Čj, Ma, Vl, Přd, Aj. Do domácích sešitů  si zapisovaly úkoly, které nyní znovu napíšu a upřesním.

Aj - opakovat názvy sportů a hudebních nástrojů, minulý čas pravidelných sloves

Unit 17,18 - učebnice + pracovní sešit str. 46 - 49(p.uč. Částka i Štěp)

Čj - máme probrána přídavná jména ( v učebnice str. 89 - 103), v prasešitech  si na pracovních listech zpracujte cvičení  na str. 53 - 65.

Nově - v učebnici  pak na str. 109 - pročtěte a seznamte se  s druhy Zájmen (růžový rámeček), str. 111 zkuste skloňování zájmena Já - mě,mně - 2 a 4. pád,3 a 6. pád.

Udělejte si písemně cvičení 9 a 12  na str. 112.

Ma - procvičujte ve cvičeních v učebnici převody jednotek -str. 80 - 84 i jiné početní operace.

Písemně vypracujte - str.79/cv. 3,4,5, str. 82/ cv. 1,2,3,4,

str. 83/cv. 7,- tabulku do učebnice,cv. 10,11,12.

Dělení dvojciferným číslem  a násobení trojciferným číslem, prosím, procvičujte samozřejmě také.

VL - pročíst a zapsat do sešitů další oblasti ČR - ČM vrchovinu a Severní Moravu s Hornomoravským úvalem. Zakreslete do svých map v sešitě řeky, pohoří a města, která jste se naučili.

Přd - pročtěte , zapište a naučte se kapitolu Třídění živých organismů, projděte si k tématu otázkyy za kapitolou.

Milé děti, úkoly jsou zadány a věřím, že to dovedete a zvládnete. Pečlivě pročtěte, zapisujte to důležité, opakujte si! Jakmile se uvidíme zase ve třídě, vaše "samostudium" prověříme, testíky v šuplíku počkají na vás !!!!

Podle situace vás budu o dalším učivu či úkolech opět informovat .

Věřím, že ve zdraví a pohodě to  takto zvládneme!

S pozdravem  - paní učitelka Vlaďka