Učivo na týden od 14.12. do 18.12.

Milí rodiče a milé děti,

velmi rychle nám čas utíká a za chvíli bude Ježíšek. Minulý týden jsme s dětmi ozdobili stromeček. Četli jsme si pohádku o Ježíškovi, jak se musí chystat na svoji práci a dnes jsme si ji dočetli. Ježíšek všechno vidí i přes zatažené závesy, jak jsme četli v pohádce.

Děti si v pátek rozlosovaly, komu darují malý dáreček pro radost. V pátek 18.12. si uděláme ve třídě malou besídku. Rozdáme si dárečky, poslechneme koledy. Děti si mohou donést cukroví, ale bohužel nemohou mezi sebou ochutnávat z důvodu hygieny. I pro vás pro rodiče, mají děti připravené překvapení.

Minulý týden jsme si napsali malé opakování, co již dětičky lištičky umí. Všichni dopadly velice dobře. Jen u některých je klíčem tempo práce.

Učivo:

Čj - Písmeno N, 18-21. Dnes jsme poprvé vyzkoušeli skládankové učení. Děti četli ve dvojicích a plnily společně úkoly, poté odpovídaly na otázky, jestli opravdu každý rozumněl textu. Práce se dětem dařila a nikdo nebyl pozadu.

- písanka 18-19 písmeno o

M - V matematice jsme dodělali 1. díl. Dejte, prosím, dětem již druhý díl matematiky do školy. Nemohou pak pracovat. Děkuji.                 Str. 2-5 + psaní číslice 9.

Pr - str. 30-31 Vánoce a sporty

S dětmi se budeme hodně věnovat vedlejším úkolům, co nejsou v učebnici. Budeme mít vánoční češtinu a matematiku. Dnes nám přivezli fotografie a hrnečky. Zítra to dětem rozdám. Moc Vás tedy prosím o přesnou částku v obálce pro pana fotografa. Doneste mi to, prosím, do konce týdne. Děkuji.

Mějte krásný týden plný pohody a vánoční nálady

Zuzana Mudrochová