Učivo a úkoly na další týden

První společný týden jsme zvládli  a s dětmi se mi pracuje velmi dobře.V dalším týdnu od 21. září začneme učivo z učebnic,které již máme k dispozici.

Čj - stále opakujeme a procvičujeme vzory, rody a koncovky  podstatných jmen, přidáme určování podmětu a přísudku, úvodní cvičení z učebnice Čj pro 5. ročník.

Čtení - přinést si knihu na čtení ve třídě. Děti si vybraly báseň z čítanky, kterou se do pátku 25.9. zpaměti naučí. Čítanky mají s sebou.

Ma - procvičujeme písemné sčítání a odčítání, příklady se závorkami, opakujeme převody jednotek délky, hmotnosti a objemu, slovní úlohy. Denně desetiminutovka nebo "malá" samostatná práce či cvičení.

Přd - v učebnici na str. 6 a 7 - opakování ze 4.ročníku. Žáci si projdou otázky a odpovědi znovu doma, (učinili jsme tak i v hodině páteční Přd), v pátek 25.9. zkusíme z tohoto testu 7 otázek samostatně.

Vl - začneme úvodní kapitoly z obrazů dějin - společně, neboť nemáme pro všechny ještě tuto učebnici.

S pozdravem Vl. Hovančíková