Třetí adventní týden

Dobrý večer,

blíží se vánoční besídka, proto připomínám, aby každý přinesl na besídku zabalený dáreček se jménem pro spolužáka, kterého si každý vylosoval. Tabulka je vložená ve WhatsApp. Ostatní dárečky jsou volitelné. Besídka se bude konat buď v úterý 22.12. nebo tento pátek 18.12. Záleží na zitřejším prohlášení vlády, zda vyhlásí příští týden prázdniny, nebo ne. Podle informací ještě upřesním. Co se týče občerstvení, nemůžeme sdílet cukroví, ale může si každý přinést do vlastní krabičky pro sebe. Dětem také navrhnu sváteční oblečení, abychom si to udělali hezké se vší parádou :).

Poprosím také o zaslání omluvenek do elektronické žákovské knížky. Mělo by to jít přes záložku Komens->Poslat zprávu a jako typ zprávy vyberete Omluvenka. Podle školského zákona a školního řádu je potřeba nejprve žáka uvolnit předem papírkem a poté po návratu žáka ještě zaslat omluvenku - nyní již do elektronické žk, aby byla uložená v systému. Pokud by měl někdo potíže, určitě se ozvěte.

Ve třídě pokračujeme v každodenních reflexích, snažíme se zjišťovat, co se v chování daří a v čem jsou ještě rezervy a snažíme se zlepšovat. Pořád bojujeme ještě s hlukem, mluvením v hodinách a s křikem a pošťuchováním o přestávkách, ale řada věcí se už zlepšila. Věřím, že se nám bude dařit i dál a nakonec vylepšíme chování stejně tak, jako se dětem dařilo v online hodinách, kdy bylo u téměř všech dětí ukázkové, což nebylo v ostatních třídách rozhodně standardem. Byla jsem proto na děti obzvlášť pyšná :).

Tento týden nás čeká v pondělí desetiminutovka z matematiky - pamětné sčítání a odčítání bez přechodu přes desítku, v úterý s přechodem přes desítku. Poprosím také o procvičování písemného sčítání a odčítání a násobilky, aby děti nezapomněly. Stejně tak mají děti za úkol se naučit vyjmenovaná slova po L, řada již umí, což je skvělé. Budeme procvičovat nadále doplňování i/y po L, aby všechny děti zvládaly bez problémů. Třetí třída už je náročná, na děti se toho valí v učivu opravdu hodně, proto je potřeba pravidelně procvičovat i doma. U řady dětí je domácí příprava opravdu vidět, děti dělají velké pokroky a mají z toho radost, což je nejdůležitější :).

Testíky se snažím známkovat mírně, aby co nejvíce dětí uspělo, ne vždy se to však všem povede. Kdyby si chtěl někdo známky opravit, může za mnou kdykoliv přijít. Zároveň nabízím doučování každé pondělí od 13-14h.

Jak už jsem psala, poprosím ve čtvrtek, aby si děti přinesly čistou zavařovací sklenici na okurky, poslouží na překvapení :).

Děkuji za skvělou spolupráci, moc si toho vážím.

Příjemný týden!

Kateřina Němcová