Týden od 23.3.

Milé děti, vážení rodiče,

ráda bych Vás chtěla touto cestou pozdravit a popřát Vám hodně zdraví a hodně síly k překonání tohoto období. Podle poslední předpovědi médií do školních lavic jen tak brzy neusedneme, a proto Vám posílám pár úkolů k procvičování.

Český jazyk – procvičujte slabiky dě, tě, ně a bě, pě, vě, mě – učivo 1. třídy – pracovní sešit a pravopisné pětiminutovky, můžete také využívat internetové stránky Školákov a Luštěnky.

Slovní druhy jsem chtěla přeložit na pozdější období, ale z důvodu odložení nástupu do školy Vás prosím, abyste se naučili všech 10 slovních druhů a k nim přiřadili čísla.

1. podstatná jména

2. přídavná jména

3. zájmena

4. číslovky

5. slovesa

6. příslovce

7. předložky

8. spojky

9. částice

10. citoslovce

V pracovním sešitě a v pravopisných pětiminutovkách postupně procvičujte podstatná jména a vlastní jména.

Matematika – opakovat sčítání a odčítání do 100, zaokrouhlování.

-        násobení a dělení číslem 0,1,2,3 – práce v pracovním sešitě

Prvouka – v pátek 20. března nám kalendářně začalo jaro, a proto pozorujte přírodu a postupně si doplňujte stránky v pracovním sešitě na téma JARO.( Práce na 2-3 týdny)

Skupina p. učitelky Práchenské

procvičovat slovíčka str.19, 20, do malého sešitu dobrovolně dle strany 20 přepsat anglické názvy zvířat a nakreslit

Skupina p. učitelky Jany Štěpánkové

Procvičujte barvy, které jsme se naučili. Rozhlédněte se kolem sebe a pojmenujte barvy, které vidíte.

Procvičujte číslice 1-12 i na přeskáčku. Vyrobte si kartičky s číslicemi. Spočítejte třeba pastelky a tužky v penále. Můžete si připomenout názvy školních předmětů pomocí písniček School supplies songs

Zkuste si vyjmenovat všechna zvířátka a vyzkoušejte z nich své rodiče nebo starší sourozence, tak jako když hrajeme na řady :-)

Na str. 19 si u každého zvířátka položte otázku "What is it?"  Co to je? A odpovědět na ni "It is my cow, my puppy " ....  atd.

Takhle to můžete dělat i s obrázky, které najdete doma, např. staré omalovánky, pexesa atd. Tady můžete využít i znalosti o barvách např. It is my brown puppy.

Stejně tak  můžete položit otázku "How many  animals have you got ?" Kolik máš zvířátek? Tady můžete využít kartičky s číslicemi. Vyzkoušejte nejdřív rodiče a pak se nechte vyzkoušet také!!!

Dodatečné úkoly:

Nezapomeňte číst vlastní knihu a zapisovat do čtenářského deníku.

Na závěr Vám posílám jeden malý domácí úkol, abych věděla, jak sledujete tyto stránky. Napište mi jedno přísloví, které máme napsané na tabuli ve třídě.

Psát mi můžete na emailovou adresu  marcela-bockova@post.cz nebo mi také můžete zavolat.

Na odpovědi se budu těšit.

S pozdravem               Marcela Bocková