Týden 7. - 11. 9.

Vítám Vás v novém školním roce!
V minulém týdnu jsme už začali s výukou, při níž se věnujeme opakování a upevňování učiva čtvrté třídy. Ještě chvíli budeme používat učebnice z loňského roku. V pondělí si rozdáme sešity, které si děti budou moci postupně všechny obalit.
Ve výuce si připomeneme:

ČJ - V návaznosti na minulý týden budeme pokračovat v procvičování pravopisu vyjmenovaných slov, vzorů podst. jmen středního rodu  a připomeneme také vzory rodu ženského a mužského. Koncem týdne přidáme shodu přísudku s podmětem.

Každou páteční pátou vyuč. hodinu budeme věnovat čtení vlastní knihy, kterou si musí děti přinést.​

M ​- Nadále budeme procvičovat pamětné počítání a přidáme písemné sčítání, odčítání, násobení a dělení. Také si připomeneme převody jednotek a výpočty obvodu a obsahu rovinných obrazců. Stejně jako loni bude vždy ve čtvrtek geometrie.

VL a PD – opakujeme podle učebnice pro 4. ročník.

Další informace:

• Do třídního fondu budeme vybírat 500,- Kč. Dětem, které se loni neúčastnily některých placených akcí, bude částka snížena (informace o přesné výši příspěvku bude v ŽK).
  • Na konec září byla přesunuta akce s názvem Mise Vyšehrad, kterou jsme měli domluvenou na květen.
  • V úterý 6. 10. se budou konat třídní schůzky. Příspěvek do tř. fondu je možno zaplatit na třídních schůzkách.