Týden 30. 3. - 3. 4.

Zdravím Vás opět po týdnu a zadávám nové úkoly. Bohužel zatím nemám možnost tvořit dokumenty ve wordu, proto bude tato strana obsáhlejší. Ale nebojte, jste šikovní a věřím, že se Vám učení daří. Moc proto prosím rodiče, aby mi kdykoliv v tomto týdnu, až najdou trochu volného času, velmi krátce napsali mailem, jak se dětem daří, jak zvádají úkoly a jak to všechno zvládají rodiče. Ten mail mohou klidně napsat, nebo rodičům nadiktovat, děti :-). Moc se na všechny těším.

Také rodičům nabízím, že na stránkách scio je možné získat pro 4. třídu procvičovací testy zdarma (žádají platbu 0,-Kč a vystaví Vám na tuto částku také fakturu :-). Testy jsou bezva, děti si podle nálady a času volí procvičení různých učiv z ČJ nebo M a rovnou se dovědí, jak se jim test povedl. Testů je tam hodně, mohou se bavit mnoho týdnů. Takže webové stránky SCIO - Pro děti a rodiče - Procvičovací testy.

K MINULÉMU TÝDNU:

Zkontrolujte si v pracovním sešitě matematiky  na str. 11

1) ovoce 917kg, zelenina 584kg, ovoce je o 333kg více

2) 171 tulipánů

3) V dubnu zbylo 70 sklenic

4)  846, 921, 0, 1 121, 120

5) 7 . 9 = 63 což je zase pondělí + 3 dny, takže středa to není;  OPRAVA - Terezka H. si všimla, že dny přičítáme od následujícího dne a že je výsledek potřeba opravit. Je to ČTVRTEK. Terezko, výborně!

6) 4.B za 5kg a 274g dostala 10Kč, 4.A za 10kg a 548g mohla dostat 21Kč

PS str. 36

obvody v mm:

216 P, 180 R, 172 A, 166 V, 164 Í, 160 T, 104 K, 96 O

obsahy v mm2:

1600 T, 1590 V, 1320 A, 800 R, 676 K, 576 O, 515 P, 385 Í

NOVÉ UČIVO:

ČJ - Vrhneme se na vzor PÁN - v učebnici str. 96-99.

Rady jsou na str. 96 a 97 - růžový obdélník nahoře

POZOR NA:

• páni/pány - měkká a tvrdá slabika poradí s koncovkou
  • pánovi - u všech podst. jmen je koncovka -ovi vždy s měkkým i (pánovi, předsedovi, klukovi, drakovi....)
  • pomocný vzor v 6.p.,č.mn. o pánech/ O HOŠÍCH (např. o pstruzích a minulý týden jsem použila v přírodovědě "o živočiších" - všimli jste si?)

V učebnici si můžete vyzkoušet napsat některé z těchto cvičení, případně kousek od každého: 98/cv. 5,8, str. 99/cv. 9,10,11.

Velký pracovní sešit - vypracovat celou str. 51 a zkontrolovat v klíči.

M - Obsah čtverce a obdélníku, tentokrát vzorec a správné zapisování (stejně jako jste zapisovali při výpočtu obvodu). V učebnici na str. 130 a 131/cv. 1, 2.

VZORCE:

Čtverec

obvod o = 4 . a (výsledek je v jednotkách délky km, m, dm, cm, mm)

obsah S = a . a (výsledek je v jednotkách obsahu km2, m2, dm2 ...)

Obdélník

obvod o = (a + b) . 2 (výsledek v jednotách délky)

obsah S = a . b  (výsledek v jednotkách obsahu)

Pracovní sešit str. 37 celá a dále pracovní sešit str. 12 (za týden si opět zkontrolujete)

PD - Vymyslete si otázky na ověření znalosti učiva o ekosystému louka - které otázky by mohly zaznít při testu. Nepište je, jen si zahrejte na psaní testu a nezapomeňte si říkat: "jednička tečka...:-).

VL - Minulý týden jste si přečetli o Přemyslovcích. Písemný úkol - seřaďte je, jak se postupně za sebou ujímali vlády, a připište jednu informaci ke každému z nich.

Anglický jazyk – Martin Šíp, Zdeněk Částka

Lekce 20 - učebnice strana 54 a 55, přečíst si a zapsat si nová slovíčka.

Vypracovat lekci 20 v pracovním sešitě, strana 54 a 55.

Opět můžete poslat ke kontrole na email vašeho učitele: martin.sip@zschmelnice.cz, zdenek.castka@zschmelnice.cz do 3.4.2020.

Pokud budete mít ještě chuť a sílu procvičujte si své znalosti na https://skolakov.eu/anglicky-jazyk-4-trida

priloha_tridy: