Týden 21. - 25. 9.

Pondělí 21. 9. - Mise Vyšehrad

Úterý 6. 10. - třídní schůzky

Učivo:

ČJ - Nadále procvičujeme koncovky podst. jmen podle vzorů a přidáme zopakování pravidla o shodě přísudku s podmětem. Od minulého týdne se věnujeme skladbě slova a nyní se zaměříme na předpony. (Učebnice od str. 10)

Každý pátek máme hodinu literatury, kdy si děti čtou vlastní knihu. Je naprosto nezbytné, aby si děti nosily z domova svou oblíbenou knihu. Školní knihovnička je jen nouzové řešení.

M - Opakování počítání s čísly do milionu - budeme opakovat písemné i pamětné početní operace a také budeme řešit slovní úlohy. (Učebnice od str. 10)

Geometrie - Bod, úsečka, přímka, rovina, což je opakování. (Učebnice od str. 110) Rýsujeme vždy ve čtvrtek a všechny děti musí mít v tento den ve škole funkční rýsovací potřeby.

VL - Život poddaných, blýskání na lepší časy, obrození českého jazyka (učebnice od str. 4).

PD - Podmínky života na Zemi (učebnice od str. 7).