Týden 15. - 19. 6.

Zdravím všechny děti a rodiče z 5.C.

Přehoupli jsme se do druhé poloviny června a nás čeká již jen posledních pár dní ve škole. Prosím, přečtěte si pokyny na hlavní stránce školy k ukončení školního roku. Vysvědčení se bude předávat standardní cestou jako každý rok, jen kvůli počtu dětí budeme muset mít ve třídě (i na chodbách) roušku. Sejdeme se v úterý 30. 6. v 8 hodin u nás ve třídě, předáme vysvědčení, rozloučíme se a v 8:20 budeme scházet na školní hřiště ke slavnostnímu rozloučení s našimi devátými ročníky. Po ukončení (cca v 8:45) budou děti puštěny domů. Pokud se někdo necítí na to pobývat mezi větší skupinou lidí, může si vysvědčení převzít individuálně mezi 9:30 a 10:00. Během prázdnin se vysvědčení předávat nebude, až v září.

Příští týden budu předávat zbývající věci, které ve třídě máme. To se domluvím s dětmi osobně (jde především o výtvarné kufříky případně přezůvky).

Učebnice budou nyní vracet jen děti, které odcházejí na jinou školu (dozvíme se po zvěřejnění výsledků přijímacích zkoušek). Ostatní si je ponechají do září. Prosím, pečlivě si je uschovejte, ať je nemusíme později hledat nebo dokupovat. Děkuji moc.

Rodičům moc děkuji za spolupráci a těším se, že se s vámi ještě uvidím.

Pavla Balcárková

úkoly na tento týden:

Matematika - budeme již jen opakovat, dobrali jsme desetinná čísla (včetně jednoduchých příkladů na sčítání a odčítání, strana 28 - 29). Nyní už budeme postupně počítat zbylá cvičení v pracovním sešitě nebo učebnici ... asi si budeme vybírat podle potřeby. Nejlépe slovní úlohy, ale i příklady na všechny matematické operace. Zaměřte se především na to závěrečné opakování na konci učebnice a PS.

Český jazyk - přikládám pracovní list z přídavných jmen, který jsme použili do diktátu. Cvičení přepište do školního sešitu, vyfoťte a pošlete mi ho na whatsapp. Přikládám i závěrečnou práci, kterou ve škole koncem týdne vypracujeme.

Nyní se budeme věnovat skladbě a větným členům, učebnice strana 126 - 140. Je to složitější učivo. Zkuste si pročíst všechny vyznačené rámečky s informacemi, jak se kreslí graf a kde se píší v souvětí čárky.  Abyste uměli bezpečně poznat přísudek a díky němu podmět, a také věděli, jak se ptáme na přívlastek. Toto učivo je pouze seznámení, dále se s ním pracuje v šesté a sedmé třídě, nebojte.

Možná vám také pomůže toto video

Pracovní sešit - str. 72 - 79. Zkuste nejprve sami, pak vám pošlu klíč ke kontrole.

Přírodověda - uzavřeme učivo o lidském těle a o ochraně zdraví. Pročtěte si zbytek učebnice. Měli byste umět odpovědět na všechny otázky, které jsou na straně 72.

V průběhu týdne se pravděpodobně ještě ozvu s konkrétními cvičeními, na která narazíme.

Ještě vydržte, věřím, že už to bývá těžké se soustředit, ale aspoň ty 2 hodinky denně poctivě pracujte jako my ve škole. Moc na vás myslím.

PB