Nové učivo 6.4. - 9.4.

Vážení rodiče,

Jistě jste si již přečetli, že naše škola bude pro zlepšení on-line výuky, zadávat úkoly v prostředí Office 365. Ráda bych vám však touto cesto sdělila, že pokud se vaše dítě na tuto platformu nepřihlásí, nic se neděje, učivo najdete každý týden i na těchto webových stránkách, tedy stejně jako doposud.

Zadané učivo je tedy zde a na Microsoft Office 365 TOTOŽNÉ a povinné pro všechny.

Na Microsoft Office 365 budou dobrovolné materiály k procvičování probírané látky.

Milé děti,

Další týden je tu a s ním i nové úkoly pro naše domácí procvičování. Doufám, že jste všichni zdraví a tak tedy s chutí do toho !

Učebnice str. 115-116; PS str. 60/cv. 1

Doufám, že jste se skloňováním zájmem popasovali, pokud pro vás bylo něco těžce srozumitelné, vrátíme se k tomu, až se uvidíme.

Dnes něco jednoduššího.

Zkuste si vzpomenout na psaní dopisů a zopakujte zájmena: Ty, Vy, Tvůj, Váš.

Přečtěte si také fialový rámeček na str. 116 – „Shrnutí učiva o zájmenech“ a zkuste si odpovídat na uvedené otázky.

A ještě něco na opakování. Do sešitu přepište opakovací diktát „Pýchavky“ v učebnici na str. 167.

Učebnice str. 81/cv. 13, 16; PS str. 17, 18/cv. 1,2,3

Nejprve si zkuste vyluštit tajenku na str. 81/cv. 13 a pak si s jednoduchým zápisem vypočítejte slovní úlohu 81/cv. 16.

Nezapomeňte, že pracovat (počítat) můžeme vždy pouze se stejnými jednotkami.

V pracovním sešitě přeskočíme str. 16, převody jednotek obsahu s vámi procvičím osobně.

Vypočítejte si tedy str. 17 a str. 18 (cv. 1,2,3) – hlavně písemné dělení dvojciferným číslem je třeba si stále opakovat.

Vlastivěda

Tento týden se podíváme na jižní a střední Moravu, učebnice str. 45 – 46. Vzpomeňte si na lovce mamutů a Velkomoravskou říši. Pročtěte si povrch a vodstvo tohoto území, pokud máte možnost, pracujte s mapou ČR. Napište jednoduchý zápis a znovu připomínám portál www.rysava.websnadno.cz

Přírodověda

Učebnice str. 57 – Svalová soustava