M, Čj úkoly ( 6. 4. - 8. 4. )

Milé děti, Vážení rodičové,

zasílám úkoly pro další týden. Děkuji i nadále za příkladnou spolupráci. Kontrolní cvičení pro zájemce provádí k  5. 4. celkem 22 dětí a rodičů ( prarodičů ) z 23. Gratuluji a moc za to všem děkuji.

Matematika  (6. 4. – 8. 4. )

Uč. – str. 44 cv. 7 - prosím prostudovat. Jedná se o písemné odčítání s přechodem přes desítku. Není to až zas tak nové, dvojciferné příklady děti zvládaly.

str. 44 cv. 8 do sešitu + Zk.

str. 44 cv.11  na fólii nebo ústně ( kdo nemá )

str. 44 cv. 13 do sešitu + Zk.

str. 44 cv. 9, 10, 12  projít slovní úlohy a početní příklad, který z nich vyplyne, vypočítat. Pouze příklad, žádný zápis, žádná odpověď.

Poprosím trénovat kružnice a rád bych si i přivoněl k pěkné kytičce z geometrie – viz video na Úschovně.cz a na Teams. Stále platí, když někdo nemá kružítko, bude řešit, až po otevření papírnictví.

Český jazyk  (6. 4. – 8. 4. )

Pokračujte, prosím, ve vyjmenovaných slovech po S. Při práci i nadále doporučuji mít přehled z učebnice str. 92 vždy v pohotovosti. Ve 4. ročníku si vyjmenovaná slova užijeme již bez přehledů.

Učebnice str. 100 cv. 5 - přepsat a doplnit do sešitu 1. polovinu ( 3 řádky ) .  Věty netvořit.

str. 100 cv. 5 - přepsat a doplnit do sešitu 2. polovinu ( 2 řádky od - m-l  št-stí). Věty netvořit.

str. 100 cv. 6 připravit na diktát. Pár vybraných vět bude jako diktát formou videa.

Prac.  sešit  modrý – str. 56 cv. 2, 3

Velice Vám děkuji za spolupráci a přeji, pokud je to možné, příjemné Velikonoce.

S pozdravem R. Řada