Informace 4. 1. - 8. 2.

Informace pro rodiče:

9. - 10. 5. je ředitelské volno (deratizace a desinsekce školních prostor)

21. 3. Den vody

26. 3. třídní schůzky, vybíráme 1800,- na ŠvP

18. - 22. 4. Velikonoční prázdniny

17. - 21. 4. Škola v přírodě

Básnička - děti obdržely text (mohly si i vybrat, která se jim líbí ... ale klidně zapátrejte v knihovničce po jiném textu odpovídajícím jejich věku), do pondělí by se měly báseň naučit na známku. Společně vybereme zástupce do školního kola, které je ve středu 6. 2.

Od února začíná tělocvik ve školní tělocvičně - zkontrolujte velikosti tenisek, zda se do nich ještě děti vejdou, nachystejte triko, šortky, tepláky nebo legíny (pod kolena jsou lepší, aspoň si neodřou kolena).

Příští týden jdeme bruslit pod Žižkovskou věž. Už víte, že si děti mohou donést vlastní brusle, ale samozřejmě není problém si je zdarma půjčit na místě (jen musí znát děti velikost bot). Nezapomeňte na odpovídající oblečení, je dobré mít helmu a hlavně pevné rukavice  (žádné pletené), které ochrání před případným nemilým zraněním ostrou bruslí.

V ČJ se věnujeme rodu střednímu, postupně zkoušíme určovat všechny vzory. Myslím, že dětem to jde dobře. Vrátíme se ale ke slovesům a připomeneme si mluvnické kategorie, infinitiv, časování ve všech časech a především hledání celých slovesných tvarů ve větách. To je asi největší oříšek - najít a vypsat z věty CELÝ slovesný tvar. Na slovesa si napíšeme i test.

V matematice stále procvičujeme sčítání, odčítání, dělení a násobení, slovní úlohy, zkoušíme logické úlohy a musíme si zase odskočit ke geometrii. Zkontrolujte do úterý kružítka, v úterý najedeme na kruh, kružnici a oprášíme znalosti z rýsování.

V AJ cvičíme téma TIME, MY DAY - MY WEEK (unit 15 - 16). S paní učitelkou Bezděkovou se shodujeme, že domácí jazyková příprava z hodiny na hodinu je důležitá a nutná a stále ji některé děti z naší třídy podceňují (a to v obou skupinách). Prosím, dohlédněte na přípravu, kontrolujte znalost slovíček, a to i písemnou formou. Testy většinou ohlašujeme dopředu, připravujeme se na ně, opakujeme a procvičujeme, ale bez pečlivé domácí přípravy to lépe nepůjde.

Vlastivěda - nutné donést 2.díl, vstupujeme do dějepisné části. Děti zároveň mají domácí úkol do konce února - zpracovat referát/prezentaci na libovolné místo ČR (kraj, město, památky, chráněné oblasti atd.). Mohou se i domluvit a vypracovat hezký projekt ve dvojici a odprezentovat svoji práci společně.

Nezapomeňte na čtvrteční Divadelní pouť. Tímto Vás s potěšením zvu - přijďte společně s dětmi na představení, která si pro Vás připravily žáci naší školy. Určitě se tam potkáme, těším se totiž, že se tentokrát podívám i já.

Začátkem března nás čeká velký školní projekt Voda, naše třída si pro prezentaci vylosovala téma Vodní nádrže. Proto Vás tímto prosím, pokud máte nějakou myšlenku, nápad, informace, materiály, ozvěte se mi. Děkuji.

Krásné pololetní prázdniny a uvidíme se příští týden. Pavla Balcárková