Informace 11. - 15. 3.

Nové informace k následujícímu týdnu a k aktivitám, které nás čekají.

Počítám, že jakmile se počasí opět zase trochu uklidní, chodili bychom s dětmi ven. Budu průběžně sledovat předpověď a včas zahlásím, aby si děti nezapomněly nachystat oblečení na ven (tedy přijít třeba ten den v teniskách, ty z tělocvičny si brát nemohou).

Poptejte se dětí, zda mají ve škole knihu na páteční dílnu. Stále se někdo omlouvá, že zapomněl nebo mu zbývá 1 či 2 stránky, a pak ruší, protože nemá co číst. Třetí knížku do čtenářského deníku je třeba odevzdat do 30. 4.

V úterý 26. 3. se konají od 18:00 třídní schůzky, na kterých budeme vybírat platbu za školu v přírodě ve výši 1800 Kč. Prosím, mějte nachystanou přesnou částku pro jednodušší výběr. Zároveň bych ráda požádala o 150 Kč do třídního fondu pro zbývající akce. Děkuji mnohokrát.

Tento den, tedy 26. 3., máme výukový program Besedárium, děti se dozví více. (program je ve škole)

Ve středu 27. 3. jdeme na dopravní hřiště, sejdeme se v 7:50 před školou, odchod před osmou hodinou. Půjde o dvouhodinovku, přičemž jedna hodina bude probíhat v učebně, druhá venku. Přizpůsobte dětem oblečení podle počasí.

24. 4. Celoškolní projekt Den vody v rámci oslavy Mezinárodního dne Země

29. 4. Výukový program Mise Vyšehrad. Jedná se o interaktivní vycházku po Vyšehradě. Program trvá 3 hodiny a skládá se z 3 základních částí: 1. Počáteční diskuse o Vyšehradu  2. Interaktivní vycházka (2 hodiny zážitkového programu) 3. Reflexe programu (propojení zážitků s novými poznatky). Během vycházky navštíví třídy Staré purkrabství, Královskou a knížecí akropoli, kostel sv. Petra a Pavla, Vyšehradský hřbitov a Slavín a nakonec projdou podzemními kasematy až do tajemného sálu Gorlice, kde jsou umístěny originální sochy z Karlova mostu. Děti jsou provázeny průvodcem po areálu a na základě prožitých situací u jednotlivých památek se dozvědí o mytologii a historii Vyšehradu.

Prosím, počítejte s pozdějším návratem, neboť program končí cca ve 12:15 a ještě nás čeká cesta zpátky do školy. Oběd bude v jídelně domluven na pozdější dobu.

9. - 10. 5. ředitelské volno

17. - 21. 6. škola v přírodě Poustky (Žihle)

Probírané učivo:

ČJ  - upevňujeme rod ženský a určování i/y v koncovkách podle vzorů, dále procvičujeme slovní druhy

PP 38 - 41, PS 49/2 přepsat do domácího sešitu, dokončit str.49

Ma - stále dokola trénujeme násobilku v písemném násobení dvojciferním číslem a stále narážíme. Prosím, procvičujte i doma, u mnohých je to opravdu potřeba (příliš dlouhé vybavování si násobilkových spojů), tento týden se vrátíme i k písemnému dělení a k matematickému názvosloví jako je součin, součet, podíl a rozdíl.

PS 8/19, celá strana 11 a 12, 13/1

Vl - strana 8 - 18, Doba přemyslovských knížat, Kosmas, pověsti

Aj - test z 18. lekce (znát slovíčka slovem i písmem ... vlepený pracovní list), znát tvoření přítomné průběhového času (i otázka a odpověď). Nově UNIT 19, zapsat nová slovíčka, PS 50/1, 51/3. Učebnice 50/1 číst + gramatika "zápor ve větě".