info 9. - 13.12. 2019

Dobrý dev, vítejte v druhém adventním týdnu. Předně bychom vám se Zuzkou chtěli moc a moc poděkovat za podporu jarmarku. Děti prodaly všechno a Zuzka z nich byla nadšená. Moc díky za podporu, peníze půjdou na vybavení a tvoření v družině. Zuzka Vás ještě prosí, aby si děti přinesly příští týden jablko nebo pomeranč. A také znovu připomínám, aby si děti nosily rukavice, protože tráví venku dost času.

Minulý týden také proběhly konzultace. S některými rodiči jsme si popovídali a dostali hodnocení. Kdo z vás nebyl, tak jsem dětem dala v pátek do velkého notýsku hodnocení. Pokud byste si chtěli něco ujasnit, tak mi můžete zavolat nebo napsat.

Peníze za fotky mám všechny a dnes jsem odevzdala. Děkuji Vám za spolupráci.

Blíží se Vánoce a my s dětmi naše povídání směřujeme k nim. Povídáme si o počasí, o přířodě a zvířatech, probíráme a zkoumáme tradice a zvyky, které se k prosinci vztahují.

Opakujeme stále abecedu, druhy vět, synonyma, homonyma a antonyma a budeme blíže prozkoumávat pořádek slov ve větě. Pokud budeme časově stíhat začneme se zabývat hláskami a jejich dělením - samohlásky - krátké a dlouhé, souhlásky - měkké, tvrdé, obojetné.

Minulý týden jsme začali počítat se závorkami. Musíme si to společně pořádně zažít. Některým dětem trvá pochopit, co musí udělat první a jak pak dál postupovat. Chce to čas. Jako pomůcku si říkáme, že závorka je VIP a má vždycky přednost. Používáme také našeho Lukáška Závorku. Snažím se, aby si to děti nějakým způsobem zapamatovaly. Pokud vy sami máte nějakou jinou pomůcku, tak ji prosím dětem řekněte, určitě jim to pomůže a nás třeba obohatí. Děkuji.

Také musím s potěšením říct, že děti píší již mnohem rychleji a s větším sebevědomím a mnohem samostatněji řeší různé úkoly.

Dnes dostaly děti za úkol básničku s otázkou. Zítra budeme společně text rozebírat a dál s ním pracovat.

Příští úterý 17. 12. půjdeme do Vozovny na divadlo - Buchty a loutky - Andělíček Toníček. Vstup je hrazen z fondu. Bližší info k divadlu napíši příští týden.

Děti si v pátek losovaly, komu pořídí dáreček. Říkali jsme si, že samozřejmě mohou dát dárky i někomu jinému, už se asi těší. Posezení si uděláme příští pátek 20.12. Zároveň Vás také poprosím o drobné občerstvení, abychom si to s dětmi užili se vším všudy. Z mé strany je to tentokrát vše. Mějte se fajn. Mirka Černá