info 7.10 - 11.10. 2019

Dobrý den,

hned na úvod bych vás ráda pozvala na zítřejší schůzky, které se konají od 18.00 hodin v naší třídě v prvním patře. Kdo nemůže přijít a chtěl by se mnou mluvit, tak mi napište nebo zavolejte a domluvíme se. Po schůzkách vytvořím zápis a pošlu Vám po dětech.

Těchto 14 dní se budeme věnovat stromům a lesu. Děti jsou rozdělené do dvojic, dívky si vylosovaly chlapce a společně vždy stráží jeden strom, podle stromu se také jmenují. Někteří vzali rozdělení s úsměvem, někteří se zlobili, ale přes víkend to z dětí vyprchalo a dnes celkem fungovaly bez problémů.

Tento týden se nadále věnujeme abecedě, řadíme a procvičujeme, pilně se také věnujeme psaní a s radostí konstatuji, že se děti zlepšují a také zrychlují.

Se stonožkou Boženkou počítáme do 100. Rozlišujeme desítky, jednotky, stovky, vyhledáváme číslice, hledáme čísla mezi, za, po, aby se děti dobře orientovaly. Začneme pomalu + a - do 100, ale pouze desítky, což by neměl být problém.

Povídáme si o stromech a lese, co nám přináší a co pro něj můžeme udělat my.

Dnes mají děti úkol na pracovním listě. Psát a řadit stromy podle abecedy.

Prosím, pokud Vám vyjde čas, třeba před spaním, tak chvilku s dětmi čtěte. Lépe se jim pak bude chápat text. Někdo opravdu potřebuje více procvičovat. Moc děkuji.

Mějte se fajn, více podrobností zítra. Těším se. Mirka Černá