info 4. - 8.3.

Dobrý den, od dnešního dne máme 14 denní projekt "Voda". Děti se v pátek vylosovaly a pracují ve skupinách. Každý den má někdo z nich odpovědnost za svoji skupinu, rozděluje práci a rozhoduje, jakým způsobem budou pracovat. Začínáme obecně vodou a postupně se dostaneme k našemu třídnímu projektu kaluž, louže. Každá třída zpracovává jiné téma.

Budeme si s dětmi povídat o vodě na naší planetě, probereme skupenství, druhy vod, koloběh vody. Výsledkem pak bude výstava celé školy na které se každá třída bude prezentovat svými výsledky, připraví si úkoly, hry, výrobky, které se budou prodávat. Výtěžek pak půjde na podporu stavby studny pro africké děti a obyvatele.

Dnes mají děti za úkol čtení v kapkách, i čtenáři, protože s textem budeme zítra pracovat.

Voda se bude prolínat celým vyučováním.

Tento týden se budeme učit nové písmenko C, pokračujeme v psaní, přepisování, tvoření slov. Dnes dostaly děti pracovní list s různými úkoly, zítra vám ho pošlu, ať se podíváte, kolik práce udělaly a jak jsou schopné porozumět zadání. Někdo si poradil zcela sám, někdo s kamarády, někdo přišel za mnou. Všechny varianty byly možné.

V matematice počítáme do 20ti, vrátíme se ještě k tělesům, tvarům a čarám.

K našemu tématu louže bychom potřebovali, aby trochu zapršelo. Kdybyste někdo věděl, jak to zařídit, tak se mi ozvěte. Přeji Vám pěkný týden. Mirka Černá