info 30.9. - 4.10.

Dobrý den, vítejte v prvním říjnovém a velmi větrném týdnu.

Tento týden pracujeme ve skupinách - děti se v pátek rozdělily do 7 zvířecích skupin, protože tento týden je mezinárodní den zvířat. Máme smečky, skupiny  - lišky, vlky, veverky, zajíce, sovy, jeleny a ježky. Opět si každý den volíme vůdce smečky, který rozděluje a organizuje činnosti ve své skupině.

Dále se budeme věnovat abecedě, pokud budete mít chuť a chvilku, tak si ji s dětmi jen tak přeříkejte. Na youtobe je také spousta odkazů.

V matematice s námi počítá stonožka Boženka. Řadíme číslice podle velikosti, porovnáváme, učíme se, co jsou jednotky, desítky.

Povídáme si o zvířatech, která žijí v lese.

Děti dnes dostaly speciální úkol, který mají přinést až v pátek. Každý si vylosoval jedno lesní zvíře, dostal desky a papír a má o zvířeti zjistit a napsat alespoň tři informace, nejlépe zajímavosti a pak nakreslit obrázek zvířeter nebo nalepit foto. Poprosila bych Vás o pomoc, protože je to první složitější úkol, kdy mají děti něco přečíst a najít důležité informace v textu. Děkuji. V pátek pak budou svoji práci prezentovat ostatním.

knihovna - malá změna, půjdeme ve středu 2.10., od 10.00 hodin, děti si přinesou vše normálně, nasvačíme se a půjdeme, vrátíme se také v normálnám čase.

1.10. - sběr baterií, mohou děti nosit ráno do třídy

2.10. - sběr starého papíru - 7.00 - 7.55 před školou

8.10. - třídní schůzky, od 18.00 hodin.

Pěkné babí léto a říjen. Mirka Černá