info 29.4. - 3.5. 2019

Dobrý den,opět máme trochu kratší týden. Ve středu je svátek a hned další týden je od středy (8. 5.) volno, protože ve čtvrtek a v pátek (9. a 10. 5.) je ředitelské volno.

Máme s dětmi takový projekt o kalendáři. Vydali jsme se na roční plavbu, povídáme si o ročních obdobích, měsících, dnech, hodinách...

V rámci plavby jsme přistáli na písmenkovém ostrově u písmena F a G, našimi maskoty se stal fenek a gorila. Dnes také dostaly děti úkol - čtení - dopis, který je až na čtvrtek!!! Mají pod čtením ještě dva úkoly k dopisu a jeden bonus, který je ale zcela dobrovolný.

Zítra nás čeká čarodějnická výuka. Děti mohou přijít v kostýmech čarodějů, kouzelníků nebo kouzelnických domácích mazlíčků. Je to zcela dobrovolné a na dětech. Výuku povede čarodějnice 1. kategorie Krutimíra.

Ve čtvrtek a pátek se vrátíme na roční plavbu a k písmenkům F a G, opakujeme sčítání do dvaceti s přechodem přes deset, hodiny, procvičujeme písmenka, slabiky a slova. Děti dostaly list s abecedou, říkáme mu abecedovník. Označujeme si tam písmenka, která už umíme. Děti ho mohou kdykoliv využít a měl by jim pomáhat, když si třeba nemohou vzpomenout jaký tvar písmenko má.

Všem rodičům moc děkujeme za podporu při charitativním dnu voda por Afriku,. Vybrala se částka 41 822 Kč. Za ni se koupí 4 pumpy a 2 oslící. O zbylé částce rozhodnou děti. Můžete si doma popovídat, co byste chtěli podpořit a zítra budeme hlasovat.

krmení pro osly

WC

barely na vodu

kohoutek k pumpě

sazenice osiva

Zítra bude celá škola hlasovat, pak se vše sečte a vyhlásí se, na co peníze půjdou. Ještě jednou všem děkujeme za podporu. Akce byla organiozačně náročná, ale sami vidíte, že výsledek stál opravdu za to.

Mějte se moc fajn a v úterý držím všem ženám u ohně palce. Mirka Černá