info 28.1. - 31.1.

Dobrý den,

den D se blíží a naše první vysvědčení. Ve čtvrtek31.1. si budeme první hodinu předávat vysvědčení. Prosím, dejte dětem nějaké pevné desky, aby se jim vysvědčení neponičilo, budeme ho ještě na konci potřebovat. Vysvědčení pak vracejte v následujícím týdnu před prázdninami. Kdo odjíždí na hory, tak prosím vysvědčení vraťte po prázdninách. Děkuji.

kalendář

čtvrtek 31.1.  - naše první vysvědčení, další hodiny budou probíhat normálně, tělocvik také, sběr starých baterií - děti je nosí do třídy

pátek 1.2. pololetní prázdniny - užijte si volno a děti do školy neposílejte

úterý 5.2. třídní kolo přehlídky v recitaci - kdo chce, může si připravit básničku, nejodvážnější nás budou reprezentovat za třídu ve středu 6.2. 4.hodinu ve třídě 2.C. Kdo chtěl, tomu jsem poradila básničku, jinak výběr nechám na Vás, básničky jsou dobrovolné, chápu, že se někdo nerad prezentuje na veřejnosti

7.2. divadelní pouť, my začínáme v 16.00 hodin do 17.00 hodin. Příští pondělí pošlu po dětech lístečky, jak budou v družině před a po pouti. Kdybyste měl někdo jakékoliv dotazy, tak neváhejte a volejte. Snad divadlo zvládneme, děti jsou teď hodně nemocné, chybí nám 8 až 10 dětí.

11. - 15.2. jarní prázdniny

Děti byly minulý týden hodně nemocné, tento týden to pokračuje, proto budeme spíše opakovat. Nové písmenko si necháme na příští týden, budeme opakovat hlásky, slabiky, slova a věty formou různých her, doplňovaček. Budeme se věnovat čtení. Pomalu si začínáme individuálně ve volných chvilkách sami číst. Někdo si čte ve slabikáři, někdo si už troufá i na knihu. Pokud jen trochu děti doma projeví zájem o čtení, tak skvělé, podporujte je a chvalte. Podpořme tak společně jejich fantazii a představivost.Děkuji.

Tento týden píšeme písmenko y a U, opakujeme slabiky a slova.

V matematice opakujeme + a - do 10, různé formy příkladů, slovní úlohy a budeme se věnovat geometrii.

Dnes mají děti úkol v písance - strana 13 dole - 6 slov, první přepis, buďte trpěliví, písmenka stále opakujeme, ale některým dětem dělají problémy vazby, napojení. Ve středu úkol nebude, děti jdou s družinou do kina.

Po prázdninách nás bude čekat velký projekt Voda.

Mějte se fajn a ve čtvrtek se těšte. Mirka Černá

PS: Děti se moc snaží.

Uzavíráme debatu o lidském těle.