info 21. - 25.10.

Dobrý den,

předem všem přeji pohodové podzimní prázdniny a tímto také připomínám, že je volno pondělí, úterý a středa - 28. - 30.10.

Děti od dnešního dne sedí dle svého přání. Dvojice a projekt les jsme v pátek zakončili. V pátek jsme také byli na výstavě Duše stromů. Děti asi trochu mrzelo, že neviděly svoje obrázky, ale zase jsme si udělali moc hezkou procházku Prahou a podívali se na Orloj.

Stále opakujeme abecedu, ale začneme si povídat o druzích vět. Děti se dnes ptaly, co znamená zkratka OTRP, možná se vás doma budou ptát, ale zítra si vše vysvětlíme.

V matematice opakujeme + a - do dvaceti a do sta po desítkách, pracujeme s penězi, řešíme úlohy.

Začali jsme si také povídat o ovoci a zelenině a dnes dostaly děti úkol. Do středy mají přinést jednu bramboru a jeden kousek ovoce nebo zeleniny. Z těchto věcí pak budeme vyrábět a ochutnávat. Předem děkuji za spolupráci.

Ve středu dám dětem tělocvik domů na vyprání. Vyzkoušejte prosím i boty.

V pátek pak pošlu po dětech sešity, ať si je můžete prohlédnout.

Také Vás prosím, abyste v pátek vystěhovali všechno z šatny, budou se důkladně uklízet. Děti si odhlasovaly, že každý bude mít svůj háček, vyrobily si cedulky, protože se nám zde stále něco válí. Uvidíme, zda to bude fungovat.

Po prázdninách si ve čtvrtek 31.10. uděláme strašidelné vyučovaní. Děti si s sebou nic nemusí brát.

V pátek 25.10. budeme mít projekt o naší zemi.

13.10. Vás srdečně zvu na Martinské čtení. Děti mají info nalepené v notýsku.

Zuzka z družiny prosí - kdo může zapůjčit malé silikonové formičky. Zase Vám je po tvoření samozřejmě vrátí. Také v družině sbíráme skleničky od přesnídávek. Moc děkujeme.

Užijte si volno a nezapomeňte na změnu času. Mirka Černá