info 20. - 24.1. 2020

Dobrý den, dnes mám pro Vás spoustu organizačních věcí a novinek.

Tento týden a příští pracujeme ve skupinách a naším hlavním tématem je lidské tělo. Děti se v pátek rozdělily do skupin a vymyslely si svoje jméno. Dnes jsem měla opravdu velkou radost, protože báječně spolupracovaly. Samozřejmě, že někdo je spokojený více, někdo méně. V průběhu to řešíme.

Dnes dostaly děti úkol, který je až na středu. Je to příběh o uších.

Tento týden se nadále věnujeme měkkým a tvrdým souhláskám. Počítáme do 100 s přechodem přes deset. Pokud nám to dobře půjde, začneme i odčítání. Uvidíme. Hlavně si povídáme o lidském těle.

Zítra 21.1., úterý, jdeme s dětmi do divadla V Dlouhé na představení Tatínek není k zahození. Děti si mají přinést pouze batůžek se svačinou a pitím, který si vezmou i do divadla. Vrátíme se na oběd. Pojedeme tramvají, mám seznam a tak děti lítačku nepotřebují. Vstupné je 90 Kč a hradím ho z fondu.

Zítra také probíhá charitativní akce na pomoc australským zvířatům. Děti si mohou zakoupit koláček, který stojí 20 Kč. Kdo má chuť, může zaplatit i víc. Je to na Vás. Dnes jsem se s dětmi domluvila, protože budeme mimo školu, že mi peníze mohou dát ráno, já je předám a oni nám koláčky schovají, abychom o ně nepřišli. Ještě se prodávají záložky, ale to už nejsem schopna organizačně zvládnout.

Ve středu proběhne sběr baterií. Děti mi je mohou nosit do třídy. I ve čtvrtek nás čeká sběr, tentokrát starého papíru. Sběr se bude vybírat před školou od 7.00 do 7.55 hodin.

Příští týden máme pouze 4 dny a ve čtvrtek dostanou děti svoje 3. vysvědčení. Bližší informace Vám napíšu příští týden.

Všechno jsme si dnes s dětmi několikrát řekli, tak sami můžete porovnat, co Vám vyřídi. Mějte se fajn. Mirka Černá