info 20. - 24. 5.

Dobrý den, právě v tuto chvíli déšť dopřává vláhu přírodě, ale ve čtvrtek to zatím vypadá, že by mělo být hezky a teplo. Tak nám držte palce, aby si děti výlet užily.

Tento týden jsme ještě na ostrovech a pracujeme ve skupinách, volíme si šamany. Zaměříme se na písmena ď, ť a ň a od nich odvíjející se slabiky di ti ni , dy ty ny a dě tě ně. Dnes jsme ukončily písanku číslo 3 a zítra děti dostanou poslední - číslo 4. Tiskací písmenka již teoreticky umíme všechna a děti pomalu zvládnou přečíst všechna slova. Psací podoby písmenek nám ještě nějaká schází, ale už jich mnoho není. Více se teď zaměříme na přepis, aby si děti ukládaly tvar písma a jak na sebe navazují. Dnes děti přepisovaly slova a moc se jim to povedlo. Už si pamatují, jak jsou písmenka velká, návaznost, občas někdo zapomene čárku, tečku, ale stále jsme v procesu a zlepšujeme se. Opravdu to není jednoduché, čtyři druhy písma, proto buďme trpěliví.

Minulý týden jsme začali s odčítáním do dvaceti. Opakujeme příklady - 17 - 4, 18 - 5,..... Nově máme 20 - 15, 18-11,...stává se, že děti zapomenou odčítat desítky, ale opět je to otázka procvičování a času.

Stále se zabýváme časem a kalendářem - povídáme si o ročních obdobích, měsících, dnech,....narozeninách.

Dnes dostaly děti úkol - pracovní list s ostrovem, mají si přečíst text, doplnit nějaké obrázky do ostrova a spočítat počet obrázků - např. 7-6 chobotnice je nakreslit jednu chobotnici.

Ve středu děti úkol nedostanou.

Čtvrtek - výlet Mirákulum, výlet stojí 350 Kč- kdo ještě nepřinesl peníze, tak prosím do středy. Děkuji. Sraz budeme mít v 7.45 hodin před školou, pak s dětmi dojdeme pravděpodobně do ulice Na Balkáně, odkud pojedeme autobusem. Návrat bude okolo 16.00 hodin na to samé místo nebo před školu. Děti přivedu před školu. Zde si je můžete vyzvednout nebo je mohu odvést do družiny. Kdo půjde po výletu do družiny, tak mi prosím napište, abychom zbytečně na Vás nečekali. Ráno děti, které budou v ranní družině vyzvednu.

s sebou: sportovní oblečení - lepší více věcí, svléknout se můžeme vždy, pohodlné boty, pláštěnku - nechám na Vás,batůžek -  baterka do podzemí - je tam opravdu tma, dostatek pití, vydatná svačina, oběd nemáme, peníze na něco dobrého - nechám na vás, ceny se pohybují jako všude, můžete se podívat na stránky parku. Prosím, zabalte batůžek s dětmi, ukažte si, kam co dáváte, aby děti měly klid a nezmatkovaly. Moc předem děkuji.

Děti si dnes odnesly tělocvik domů, protože ve čtvrtek jsme pryč a v pátek budeme v družině 2.C. U nás ve třídě budou probíhat volby. Pokud bude hezky, šli bychom na poslední dvě hodiny ven, na zahradu. Děti si ve středu odnesou angličtinu a slabikář. Poprosím, aby si ho v pátek zase přinesly. Matematiky a písanky si nechám u sebe.

Obědy mají děti na čtvrtek odhlášené, na výlet s námi jede Terezka z družiny a pan Horčic.

Mějte se fajn a v pátek vám přeji šťastnou evropskou volbu.

Mirka Černá