info 2. - 6.12. 2019

Dobrý den, vítejte v prvním adventním týdnu, který pro nás všechny bude trochu náročnější, protože vrcholí přípravy na jarmark. Tímto vás srdečně zvu ve středu 4.12. na prodejní jarmark, který proběhne v šatnách a na konzultace, které budou u nás ve třídě.

Ve středu se budeme stěhovat z našich šaten do jiných. Přeneseme si s dětmi věci, co bude navíc uložím do krabice a druhý den vrátíme do šatny. Pokud mají děti v šatně hodně věcí, tak to s nimi prosím proberte a případně v úterý odneste domů, ať se nám zbytečně něco neztratí. Ve středu určitě děti nepůjdou ven. Tím také připomínám, aby si děti nosily do družiny teplejší oblečení a rukavice na ven. Pokud je počasí příznivé a neprší, tak děti chodí pravidelně ven. Děkuji.

Prosím opět o kontrolu hlav. Objevili se nám vši. Děkuji.

5.12., čtvrtek, si s dětmi uděláme čertovsko andělské vyučování. Kdo má chuť, tak může přijít v kostýmu.

Ve středu nebudou mít děti úkol.

Dnes mají děti čtení a k tomu krátký úkol.

Tento týden jsme zahájili přípravy na zimu. Budeme si povídat io přírodě, zvycích, zvířatech, adventu,...

Děti mají ve třídě adventní stromky, které si každý den barví. Každý den také losujeme jednoho, který si zdobí perníček. Postupně si připomeneme všechny předvánoční a vánoční zvyky, pouštíme si koledy, čteme si o adventu a Vánocích. Vše vyvrcholí v pátek 20.12., kdy si s dětmi uděláme předvánoční posezení a děti dostanou malé dárečky. Zároveň si také tento týden vylosují, komu připraví dáreček. Tímto Vám děkuji za spolupráci.

Tento týden stále pracujeme se slovy a opakujeme. Vracíme se k abecedě, druhům vět, probíráme slova nadřazená, podřazená, protiklady, slova souznačná a mnohoznačná. Rozšiřujeme si tak naši slovní zásobu a myslím si, že je to pro děti velmi důležité.

V matematice + a - do 100 - např. 23+4,69-5,48-20,63+10,45+5,70-6. Pracujeme také s číselnou osou, aby se děti orientovaly, co je hned před, za. někteří se dobře orientují do dvaceti, ale větší čísla dělají už někomu problém.

Ve středu také nebude doučování.

V pátek jsem poslala po dětech fotografie. Poprosila bych Vás do pátku o peníze, abych je mohla odevzdat. Prosím o přesnou částku, nemám pak z čeho vracet. Moc děkuji.

To je snad vše. mějte se fajn a ve středu nás přijďte podpořit. Těším se. Mirka Černá