info 2. - 6. 9. 2019

Dobrý den,

vítejte na stránkách třídy 2.B.

dopis pro děti - mohly by si přečíst samy?

AHOJ!

MÁME ZA SEBOU PRVNÍ NÁMOŘNICKÝ ROK A ŠŤASTNÉ VPLUTÍ DO PPRÁZDNINOVÉHO PŘÍSTAVU.

LETOS NA TEBE ČEKÁ LES PLNÝ TAJEMSTVÍ. SPOLEČNĚ SE SETKÁME S LESNÍMI STRÁŽCI, KTEŘÍ NÁS BUDOU CELÝ ROK PROVÁZET A STARAT SE O NÁS. NEJVÍC SE ALE NA TEBE TĚŠÍ NOVÝ KAMARÁD KUKY A JEHO MOUDRÝ PŘÍTEL KAPITÁN HERGOT. S NIMI BUDEME PROZKOUMÁVAT LES A JEHO ZÁKONITOSTI. KAPITÁN HERGOT NÁS URŘITĚ ZAVEDE DO STOVKOVÉHO A NÁSOBILKOVÉHO LESA. S KUKYM A JEHO PŘÁTELI BUDEME  ŠPLHAT AŽ DO KORUNY ČTENÁŘSKÉHO STROMU. NA KONCI SE NÁM MOŽNÁ TAKÉ PODAŘÍ ZASADIT SI NĚJAKÝ CHMELNICKÝ LESÍK.

TĚŠÍ SE OBYVATELKA

ČERNÉHO LESA MIRKA

Milí rodiče,

všechny Vás moc vítám po prázdninách a těším se na spolupráci s Vámi.

Mám pro Vás několik důležitých informací na začátek školního roku.

První den - 2. 9.  - sejdeme se v 7.45 hodin na školním hřišti. Společně přivítáme nové prvňáčky, pohovoří pan ředitel  a do 8.45 hodin půjdeme do třídy. Pak děti odvedu do vestibulu, kde si je  můžete vyzvednout. Kdo půjde do družiny, tak předám paní vychovatelce. Na oběd můžete jít první den mezi 11. - 12.00 hodin.

Druhý den budeme mít do 11.40 hodin a od středy už pojedeme dle rozvrhu.

Máme také několik změn. Letos budeme mít třídu s družinou, děti tedy po obědě nebudou odcházet jinam. Také se na ně těší nová paní družinářka Zuzka Světlíková.

První den dám dětem několik důležitých dokumentů, které bych od vás potřebovala co nejdříve vyplnit a poslat po dětech zpátky. Dostanou přihlášku a školní řád družiny, žákovskou knížku, kde prosím vyplňte potřebné údaje a podepište všechny nalepené zprávy, malý notýsek, který budeme mít opět společný s družinou. V žákovské knížce budou mít také děti napsaný rozvrh a Vám ho pošlu na papíře, abyste si ho mohli nechat. Předem děkuji za spolupráci.

V prvním týdnu Vás poprosím, aby si děti postupně přinesly kufřík, tělocvik a nějaký polštářek na sezení a mazlení.

kufřík - vodové a temperové barvy, štětce, hadřík, zástěrku nebo staré tričko, pastelky, lepidlo, fixy, modelína

tv - tričko, kraťasy, tepláky, boty

penál - obyčejné tužky, pero, guma,...

Sešity a učebnice dostanou děti postupně.

Do třídního fondu budu opět vybírat 600 Kč, Kpš je 300 Kč  - platí pouze jeden sourozenec ve škole.

Družina  -  funguje 6.30 - 17.30 hodin

Angličtina - opět je půlená - paní učitelky - D. Bezděková, J. Štěpánková

Opět se budu snažit psát a posílat zprávy každé pondělí. Užijte si poslední prázdninový víkend a v pondělí se budu na všechny moc těšit.                                       Mirka Černá