info 18. - 22. 3. 2019

Dobrý den, tak nám již v tomto týdne opravdu vypukne jaro a i my se v následujících dnech jaru budeme intenzivně věnovat.

Děti se rozdělily do pěti skupin a vytvořily jsme tak posádky pěti lodí, které plují prozkoumávat jarní ostrov. Děti si sedly podle své volby, tak uvidíme, jak budou fungovat. Také si nevolíme kapitány a práci si budou dělit na základě domluvy. Sama jsem moc zvědavá, jak se tento model osvědčí. Děti také vědí, že pokud nebudou posádky fungovat, tak se mohou ocitnout na jiné lodi.

Povídáme si o jaru, probíráme pranostiky, počasí, oblečení, budeme si povídat o přírodě, zvířatech, mláďatech, stromech, rostlinách,....Stále si pěstujeme zahrádku, kterou pak sklidíme a sníme.

Tento týden na nás čeká písmeno B, dokončíme písanku 2 a děti dostanou novou. Víc se zaměříme na přepis, protože děti si stále nejsou jisté, opis jim jde, i nová písmenka, ale když pak převádí písmenka z tiskací podoby do psací, tak stále váhají. Budeme tedy více procvičovat. V matematice sčítáme a odčítáme do 20 ti bez přechodu (12+7, 19-5,...) a také dokončíme matematiku 2.díl.

Dnes dostaly děti za úkol vymyslet a napsat slova od slova Jaro. Na každé písmenko mají vymyslet 5 slov. Mohou samozřejmě i více. Ve středu asi dostanou psaní, abyste i Vy viděli, jak si umí poradit s přepisem.

Dnes jsem dětem vrátila velké notýsky s krtečkem, dopsala jsem jim čas schůzek a kontrolovala omluvenky, prosím, doplňte chybějící data. Pokud nevíte, kdy přesně děti chyběly, obraťte se na mě. Díky.

kalendář

26.3. Vás srdečně zvu od 18.00 hodin na třídní schůzky do naší třídy.

24. 4. celoškolní prezentace projektu Voda, v odpoledních hodinách

9. - 10. 5. ředitelské volno

23.5. výlet do parku Mirákulum, více Vám řeknu na třídních schůzkách, děti to zatím nevědí, řeknu jim to až po schůzkách s vámi

AJ - p. uč. Bezděková - prosí, abysi děti procvičovaly číslice i na přeskáčku, tvořily příklady, strana 18, cvič.2, na aj platí pravidlo pěti, znamená to, že si děti nosí penál, notýsek, velký notýsek, učebnici a kartičky. Stále jim to připomínáme. Také jim připomínám, ať si angličtinu nosí domů na procvičování, nevím, zda ale na to všichni reagují. Pokud budete chtít také s nimi procvočovat, tak je také upozorněte, aby Vám učebnici přinesly ukázat. Vím, že někdo měl aj ve školce nebo jako kroužek, někdo se s ní nesetkal a pak vznikají větší rozdíly. Do budoucna si ale myslím, že cizí jazyk bude potřeba opravdu všude.

Mějte se moc fajn a příští týden se na Vás budu těšit. Mirka Černá