info 17. - 21.6.

Dobrý den,

posílám již předposlední zprávu. Uteklo nám to velmi, velmi rychle.

Tento týden budeme opakovat, všechno bychom měli mít zvládnuté. Budeme hodně číst, samostatně i společně, vyprávět si a pracovat s příběhem a s porozuměním textu. Dnes si děti z naší knihovničky vybraly knihy, které si budou ve volných chvílích samostatně číst. Postupně dopisujeme písanku, dnes jsme psali slabiky di ti ni a dy ty ny. Zítra budeme ještě psát bě pě vě mě a pak už jenom opakovat. Stále si opakujeme malá a velká písmena, vyvozujeme slabiky ve slově, píšeme slova a věty.

V matematice si ještě povídáme o ostrově  Měřín -  měříme, vážíme, odměřujeme. Děti o přestávkách pořád něco váží. Jinak budeme opakovat + a - do dvaceti s přechodem, různé úlohy a praktické příklady.

Prosím, ještě mi od někoho chybí peníze za fotky, ať je mohu odevzdat. Děkuji

Ve středu 19.6. Vás srdečně zvu od 17.00 hodin na piknik naší třídy. Sejdeme se na zahradě. Máme pro Vás s dětmi připravený kraťoučký program a pak už se budeme bavit, mlsat a užívat si odpoledne. Pokud budete chtít, vemte si deku a něco dobrého na chuť pro sebe i třeba pro ostatní. Dáme to pak všechno dohromady. Já zajistím kelímky, tácky, nádobí. Zvážila jsem oheň a buřty, ale stále je velké teplo, děti už si buřty pekly s Terezkou, tak to necháme na pikniku.

Tento týden nemají děti angličtinu, protože obě paní učitelky jsou na škole v přírodě.

Prosím nezapomeňte !!!! Tento týden je družina od 7.00 do 17.00 hodin. Je to kvůli škole v přírodě. Děti to také mají zapsané v notýsku.

V posledním týdnu si budeme ještě něco vyrábět, rozdávat obrázky, pracovní listy, slavit narozeniny prázdninových dětí, hrát společenské hry, pustíme si nějaký film a pohádku..., v pondělí si děti odnesou tělocvik, v týdnu ještě kufřík a prosím, začněte se rozhlížet v šatně a odnášet, co nepotřebujete.

To je za mě pro dnešek vše. Pokud byste měli nějaké dotazy ohledně středy, tak se mi ozvěte a ve středu se na všechny těším.

Mirka Černá