info 15. - 17. 4.

Dobrý den, vítejte v krátkém velikonočním týdnu.

Protože se chystá delší volno, tak jsem dnes po dětech poslala tělocvik domů na vyprání. Ti co mají ještě kroužky, si ho zde nechali a budou donášet postupně. Ve středu dám také dětem domů slabikář a pracovní sešity, abyste měli možnost nahlédnout, kam jsme pokročili a případně, kdo má chuť si trochu opakovat nebo procvičovat.

Tento týden nejsou úkoly.

Tyto tři dny máme projekt Velikonoce. Dnes jsme si zasadili jarní osení, pomalovali si květináče a děti si je ve středu vezmou domů. Doufám, že vše dorazí, protože květináčky jsou keramické. Na dětech pak doma bude, aby se dál o osení staraly.

Protože symbolem jara je vajíčko, tak si s dětmi ve středu uděláme palačinky, jsou v nich vakíčka, napíšeme si recept a děti si dobroty samy budou péct na palačinkovači. Do receptu se dává mléko. Prosím, kdo z dětí ho nemůže, tak mě kontaktujte a vymyslíme společně nějakou náhradu nebo něco, aby jim to nebylo líto. Určitě vám třeba palačinku mohou donést domů.....

Dále si povídáme o jednotlivých velikonočních dnech, sledujeme kalendář, pracujeme s programem na Déčku. Budeme si povídat o tom, jak se slaví Velikonoce ve světě a "navštívíme"  Velikonoční ostrovy. Trošku budeme opakovat, v pátek mezi nás ještě  dorazila chobotnice s písmenem Ch.

Přes víkend jsem měla krtečky, děti dostaly do dubna odměny a na konci  krtečka hodnocení pouze formou známek, slovní hodnocení  bych si nechala na konec roku. Prosím podepište. Děkuji.

Také proběhne větší úklid šaten, projděte si ji s dětmi, odneste domů věci na vyprání, ať se nám přes volno neztratí. Také navštivte naše ztráty a nálezy, možná objevíte nějaký pěkný kousek.

Zjistila jsem cenu autobusu a výlet by měl i se vstupem stát 350 Kč, budu je ale vybírat až po ředitelském volnu. Vstup do parku je 100 Kč a autobus vychází 250 Kč, doprava je o trochu dražší, ale zase jsme chtěli nové a bezpečné autobusy, které mají pásy.

Ve čtvrtek jsme navštívili divadlo o tygříkovi, myslím, že se děti bavily a nasmály. V pátek jsme ochutnávali naše vypěstované bylinky, měli jsme čerstvý chleba a dětem moc chutnalo.

Tak to je vše, přeji Vám všem pohodové Velikonoce, užijte si je se svými blízkými a v úterý se ozvu. Mirka Černá