info 14. - 18. 9. 2020

Milí rodiče,

máme za sebou první dva týdny a zatím se nám moc daří. Děti už se rozkoukaly a ve škole se pomalu orientují.  Hledají nebo našly nové kamarády a učí se společně vycházet. Někdy to jde lépe a domluvíme se, jindy nám to trochu drhne a musíme řešit drobné sváry. Myslím, že to ale k běžnému životu zcela patří.

Co děláme?

Během dopoledne střídáme různé hry se sezením v lavici. Pravidelně se s Alíkem rozcvičujeme. Ráno si povídáme o kalendáři a označujeme si, jakou kdo má náladu. Také si zpíváme naši třídní hymnu Tři citronky. Začali jsme pracovat i v sešitech, společně i individuálně. Děti jsou bystré, chápou zadání a orientují se. Procvičujeme různé uvolňovací cviky. Děti by chtěly psát perem, ale snažím se jim vysvětlit, že tužka nebo pastelka je lepší. Také procvičujeme orientaci v prostoru, počet a logické úlohy. Jezdíme s dětmi parníkem, kde vystupují a nastupují cestující a děti zjišťují, kolik jich na konci vlastně je. Tak to jsou jen střípky, co prožíváme……

Chtěla bych moc poděkovat za spolupráci a vstřícnost z vaší strany. Dnes jsem dětem vrátila krtečky s odměnami. Občas jim je vyberu a zapíšu najednou. Jen bych ráda zdůraznila, že známky pro mě nejsou až tak důležité a děti raději chválím ústně a ocením jejich snahu povzbuzením do dalšího hledání a pátrání po neobjevených věcech. Nejhezčí pocit pro mě je, když děti mají touhu něco se dozvědět jen tak a ne proto, že za to něco dostanou. A to se prosím společně snažme v nich uchovat co nejdéle.

Už mám skoro od Vás vše.

Přihlášky a řád družiny – odevzdali všichni

Přihláška do jídelny – odevzdali všichni

Rodné listy – pár mi jich ještě chybí, stačí pouze kopie (do konce září)

Třídní fond – 600Kč, také prosím do konce září. Děkuji.

Velké notýsky – prosím, někdo ještě nepodepsal stranu 24 a 25. Někdo podepsal pouze stranu 25. Potřebujeme obě. Moc děkuji.

Malé notýsky – ráno je vždy vyberu a předám Zuzce, která je dětem vrací. Do notýsků můžete zapisovat, kdy děti odchází z družiny. Pokud už máte zajetý režim a děti chodí pravidelně, tak můžete Zuzce poslat na lístku napsané časy. Zuzka lístek připne k přihlášce a nemusíte každý den psát. Pokud se to mění, tak i nadále používejte notýsky. Pravidla vyzvedávání se zatím nemění a obávám se, že to bude ještě chvíli trvat. Chápu, že je to občas asi složité, ale Zuzka se Vám jistě snaží vyjít vstříc.

Velké a malé notýsky by si děti měly nosit každý den domů. Předáváme si tam informace. Samozřejmě mi můžete psát, volat. Každému vyhovuje něco jiného.

Angličtina

Dětem budu vždy v pátek dávat angličtinu domů a ve čtvrtek si ji zase přinesou. Je to proto, abyste případně, kdo chce, mohl s dětmi doma procvičovat slovíčka nebo jednoduché fráze. Paní učitelka úkoly nedává, jen někdy řekne, že si děti mohou vybarvit nebo dokreslit cvičení. Je to na nich. Angličtinu můžete sledovat na stránkách školy. Pod prvními třídami je sekce angličtina.  Vždy je jedno téma na měsíc.

Děti už by měly mít ve třídách tělocvik a kufříky. Tělocvik jim vždy jednou za čas budu posílat domů na vyprání. Pokud chodí děti na sportovní kroužky, tak si mohou také tělocvik brát. Pak si ho nechají v šatně a druhý den si ho vrátí do třídy. Protože dnes začaly kroužky, tak bude možná ve věcech trochu zmatek, ale prosím Vás o trpělivost. Děti to jistě časem zvládnou. Na kroužky vodí lektorům děti paní družinářky a lektor je zase vrací. Nebojte se, děti samy po chodbách nikde nebudou. Funguje to zde již několik let.

Prosím, nezapomínejte dávat dětem roušky. Děkuji

A děti prosí, že mají hlad a chtějí větší svačiny. Tak se s nimi domluvte, ať mi tady neumřou. To víte, při vzdělávání nám vyhládne.

Za mě asi vše, užívejte babího léta. Mirka Černá