info 13. - 17. 5.

Dobrý den, po dlouhé době celý týden. Od dnešního dne máme projekt Ostrovy. Děti si vylosovaly svoji skupinu, vymyslely si název ostrova a každý den si budou volit svého šamana. Na ostrovech budeme dva týdny, ale mezitím máme spoustu akcí. Tento týden se na písmenkovém ostrově setkáme s dˇ, tˇ, nˇ, w, x, q. O prvních třech si povídáme najednou, vysvětlovali jsme si také, že když se po d,t,n píše i , tak se háček promění v i a když se po d, t, n píše e, tak háček přeskočí nad e. V příštích týdnech budeme mít ještě slabiky di, ti, ni, dě, tě,ně a budeme se k tomu vracet. Možná v tom někdo zpočátku bude mít trošku chaos, ale věnujeme teď tomu hodně času. Zbylá písmenka w,q a x si hlavně ukážeme, aby děti věděly, že se občas někde vyskytnou. Také dokončíme písanku 3, čeká na nás ještě velké psací K a E, opakování a pak už děti dostanopu poslední. V matematice začneme pomalu s odčítáním do dvaceti, nejprve si zopakujeme bez přechodu a postupně si zase ukážeme, jak odčítat s přechodem. Stále se také věnujeme hodinám, času a kalendáři.

Od dnešního dne také vybírám peníze na výlet - 350 Kč. Některé děti už donesly, děkuji. Bližší info ohledně výletu Vám napíšu v pondělí. Obědy jsme dětem odhlásila hromadně.

Středa - 15. 5. - charitativní den - prodej kytiček na podporu boje proti rakovině - květina stojí 20 Kč, děti si mohou zakoupit ráno u vchodu do školy. Kasičky nejdou otvírat a děti jim tedy nemohou vracet, buˇtedy můžete zaplatit za kytičku více nebo si připravit drobné. Akce je samozřejmě zcela dobrovolná.

- run and help - běh na podporu tělesně postiženého Lukáše. Děti budou běhat na hřišti, za každý okruh mohou zaplatit 5 Kč, opět mohou přispět různou částkou, je to na Vaši domluvě s nimi. Opět je tato akce zcela dobrovolná. Necháváme to na rozhodnutí  Vás a Vašich dětí. Občas je ale pěkné někomu pomoci a když děti pomáhají společně, víc si to pamatují a spojují je společné zážitky. Děkujeme.

Pondělí 20. 5. se fotografujeme. Ještě nevím čas, ae myslím, že půjdeme hned 1. hodinu, protože pak máme tělocvik.

Námořnická pohádka 1. B - příběh se nám opravdu moc pěkně vyvíjí, děkuji za spolupráci, děti se každý den těší na čtení, příběh znají skoro už zpaměti, protože si ho každý den přečteme celý i s novinkou. Abyste měli představu, tak jsme zhruba v polovině. A je to opravdu napínavé.....

Pěkné květnové dny a příští týden se těším......Mirka Černá