info 11. - 15. 3.

Dobrý den, jaro už nám pomalu ťuká na dveře a zítra je Řehoře a čáp by se měl chystat přes moře. Dny jsou delší a pro všechny určitě příjemnější.

kalendář

26.3. 2019 se budou konat třídní schůzky od 18.00 hodin. Všichni jste srdečně zváni, pokud se nemůžete dostavit a chcete se mnou mluvit, tak mě kontaktujte a domluvíme si spolu jiný termín. Zápis z třídních schůzek pak umístím sem, o nic tedy nepřijdete.

9. - 10. 5. je ředitelské volno

Chtěla bych pro děti ještě objednat nějaké programy - divadlo,... a výlet. Podrobnější informace Vám řeknu na schůzkách.

Tento týden pracujeme dál ve skupinách na projektu Voda, přesněji kaluž, louže. Děti moc hezky pracují ve skupinách, bez problémů si rozdělí práci a pomáhají si. V žádné skupině nedošlo ke konfliktu a vše funguje.

Na zítřek mají děti napsaný úkol v notýsku - mají si přinést pláštěnku, deštník a holínky. Pokud z toho něco nemáte, tak to samozřejmě neřešte. Toto jsem řekla také dětem. Budeme dělat foto k našemu projektu, má to být taková legrácka, tak prosím neběhejte kupovat holínky. Díky moc za ochotu. Ve středu pak dostanou děti úkol - čtení.

Tento týden se seznámíme s novým písmenem H, stále procvičujeme psaní, minulý týden jsme psali d, tento týden na nás čeká velké S,Š, malé š a k. Uvidíme, jestli vše stihneme, protože tento týden máme ještě dvě návštěvy z mateřské školy. Dnes a ve středu. Děti mi moc pomáhají a jsou bezvadné. Díky.

V matematice sčítáme do 20ti bez přechodu a přidáme si i odčítání. Minulý týden jsme procvičovali čáry, tvary, tělesa. Pouštěli jsme si spoustu dokumentů. Děti velmi zaujal "Jak hluboký je oceán", chtěly napsat název, tak Vám ho touto cestou posílám. Sledovali jsme jak putuje voda, jak se čistí a kudy odchází, pouštěli jsme si koloběh vody, který pak děti ve skupině tvořily. Jsou velmi zvídavé a hodně si pamatují. Je to moc prima, když takto projevují zájem.

To je asi ode mě vše. Mějte se prima. Mirka Černá