Domácí práce po dobu mimořádné situace

Milé děti, vážení rodiče,

vzhledem k aktuálnímu opatření a zavření základních škol předávám učivo, které si děti mají projít a procvičit samostatně. V úterý si měly odnést veškeré učebnice, pracovní sešity a školní sešity, se kterými mohou doma pracovat, doufám, že je tedy mají. Pokud někomu bude cokoli chybět, dejte mi vědět, zkusím vám cvičení nebo kapitolu naskenovat a poslat.

Učivo, které nyní předkládám, je zhruba do konce příštího týdne, Pokud mimořádná opatření budou trvat i nadále, zadám příští týden další nové učivo. Sledujte tedy nadále naše stránky, kde budete dostávat informace od pana ředitele a ode mě.

Milé děti, vzhůru do samostudia, buďte pečlivé a nezahálejte. Věřím, že to zvládnete, případně vám jistě vaši rodičové rádi pomohou (a zkontrolují vaši práci). Ale je to především na vás a na vaší samostatnosti. Jak si práci rozvrhnete je zcela na vašem rozhodnutí, ale pokud budete jednotlivé úkoly odkládat, budete mít dohánění a návrat o dost těžší!!! Kontrola vypracovaného učiva proběhne po návratu.

Český jazyk

V českém jazyce jsme kompletně dobrali přídavná jména, ale budu ráda, když je budete formou doplňovaček nadále procvičovat za pomoci internetu. Nicméně v PS nám zůstala nějaká cvičení nedoplněná, proto bude vaším úkolem si je dokončit.

Jedná se o strany 57 - 63. Na straně 63 stupňování přídavných jmen, o kterém jsme v hodině již také mluvili, máme zapsáno ve školním sešitě.

NOVÉ UČIVO - uč. str.108 - 111. Tento týden jsme se již seznámili s druhy zájmen, máme je vypsaná ve školním sešitě (kdo chyběl, vypíše si je podle strany 109). Budu chtít, abyste se je naučili rozlišovat. Dále je na straně 111 skloňování zájmene JÁ. Toto skloňovaní si pozorně prostudujte (včetně červeného rámečkuna straně 112) a skloňovaní přepište do školního sešitu (pozor, jen zájmeno já, nikoli ty a se !). Do školního sešitu pak přepište cvičení 9 a 12 s doplněnými tvary zájmene já (pozor na 3. a 6. pád).

Matematika

V matematice vám zadávám úkoly spíše na opakování a procvičování. V učebnici na straně 83 (v nových typech uč. str.84) je prohloubení převodů jednotek. Vypracujte do školního sešitu úlohy 6, 8, 11. Nezapomeňte na zápis, výpočet, odpověď. Na straně 84 (85) pak úlohu 13.

Pracovní sešit - doplňte chybějící cvičení na str. 9-11

Vlastivěda

trénovat západní a jižní Čechy na test

Přírodověda

Třídění živých organismů, str. 48-51. Do sešitu si samostatně vypracujte zápis z této kapitoly (dělení živých organismů ... ty 4 skupiny, stručná informace ke každé skupině a uveďte zástupce). Podívejte se ústně na otázky na str. 52.

Anglický jazyk

Mít zapsaná slovíčka 16 a 17.lekce a umět je. Dokončit chybějící cvičení v PS do str.45 (která lze vyplnit a nepotřebujeme k tomu skupinu dětí). Skupina P.Balcárkové vypracuje ještě v PS 46/1 a v miniportfoliu 47/6 bude umět názvy 10 sportů a 6 hudebních nástrojů. Opakujte minulý čas sloves. Skupina pana učitele Pekla : umět převyprávšt "Daily routine".

Držím palce a doufám, že vše společně zvládneme  a že se brzy uvidíme. Máte možnost se zakousnout do knížek, tak čtěte, ať se vaše čtenářské deníky plní, do 15. dubna byste měli odevzdat další knihu. Mějte se, nashledanou !!!  Pavla Balcárková