Březen

První týden v březnu nás čeká školní ekokonference. Tým Menu pro změnu, ve kterém jsou i někteří žáci naší třídy, si připravil krátkou scénku o plýtvání. A ve čtvrtek 5. března celé škole připomenou, že přeci "nejsme žádní plýtváci".

Učivo:

Český jazyk - upevňujeme psaní koncovek přídavných jmen. Většina si vede skvěle, ale po úterním diktátu víme, že ještě někdo plave (možná se dokonce i topí). Řekla bych, že jsou to převážně ti, kteří byli nemocní, proto věřím, že to doženou. Prosím, procvičujte i doma na cvičeních, která se dají najít na internetu, v učebnici jsme už téměř vše prošli, proto dávám i jiná cvičení nebo pracovní listy. Pokud bude potřeba, mohu ještě po domluvě dovysvětlit. V pátek 6.3. si povíme o stupňování přídavných jmen a pomalu budeme přecházet na zájmena.

Matematika - dělení dvojciferným dělitelem. Nikam nespěcháme a procvičujeme různé typy úloh. Pokud to ještě někomu dělá obtíže, nezoufejte, potřebujeme čas. Budeme nyní psát více desetiminutovek na slovní úlohy i početní operace, které zvládáme. Testy na dělení dvojc.číslem ještě psát nebudeme.

Vlastivěda - z důvodu konference test na severní a západní Čechy přesunut na pondělí 9.3., držte se učebnice. Děti mají k dispozici mapy.

Přírodověda březen  - čtvrtek 12. 3. test podnebné pásy. Nová látka Třídění živých organismů a Lidské tělo.

Přeji pohodové jarní dny a více sluníčka.