6 . - 7. 5.

Dobrý den, máme před sebou pouhé dva dny. Stále opakujeme, ještě jsme zůstaly na písmenkových ostrovech f a g. Zítra se s nimi rozloučíme. Procvičujeme sčítání do dvaceti s přechodem a zítra si napíšeme nové písmenko ř a Ř.

Dnes hodně děti pracovaly samostatně a mohly za jednotlivé úkoly získávat rybičky. Přepisovaly slova, spojovaly věty, luštily křížovku, roční období,počítaly. Také jsem si je brala a individuálně mi četly. Pokrok je znát opravdu u všech. Děti čtou různým tempem, ale zdokonalují se všechny.

Děti dnes dostaly za úkol kalendář - mají očíslovat dny- data v tomto týdnu a doplnit, kdo slaví svátek.

Aj - děti opakují narozeniny a nově mají téma:mazlíčci

Chci také poděkovat za příběh, který společně tvoříme. Zatím to funguje moc pěkně. Děti, možná i spolu s vámi, vždy něco zajímavého vymýšlí a náš příběh se posouvá a děj graduje. Na konci všem dětem příběh opíši a budete si ho tak moc s nimi přečíst.

Příští týden budou děti pracovat ve skupinách, rozdělíme se do jednotlivých ostrovů, na každý den si zvolíme jednoho průvodce - šamana, který bude mít na ostrově rozhodující slovo.

Dnes si děti odnesly domů tělocvik, kdo má ještě nějaký kroužek, odnese si až zítra. Zítra dám také domů dětem všechny sešity, abyste se zase mohly podívat, co děláme a jak nám to případně jde.

Od příštího týdne mi také děti mohou začít nosit peníze na výlet, který se uskuteční 23. 5., čtvrtek, park Mirákulum. Vybíráme 350 Kč - 100 Kč vstup, 250 Kč autobus.

Co nás čeká?

15. 5. charitativní den - prodej kytiček, běh run and help - bližší info příští týden

16. 5. bleskový sběr papíru - 7.00 - 7.55 hodin před školou

20. 5. fotografování tříd, čas zatím nevím

23. 5. výlet - park Mirákulum

4. 6. divadlo Vozovna - beachbox s DJ

19. 6., středa - si Vás srdečně dovoluji pozvat na rozloučení se školním rokem - sešli bychom se na školní zahradě, my s dětmi pro Vás máme něco připravené a společně si užijeme odpoledne . Akce by začala v 17.00 hodin. Pokud budete mít chuť, můžete přinést něco dobrého. Ještě zvážím oheň, protože si děti budou v družině opékat buřty příští týden.

Všem maminkám přeji pěkný svátek. Ať si vás hýčkají, občas to potřebujeme. Jinak si užijte pěkné volno. Mirka Černá