13. - 17. 5.

Mise Vyšehrad nám bohužel kvůli počasí nevyšla, ale nezoufejme, určitě najdeme náhradní termín. Protože je to však program velmi žádaný, budeme muset vyrazit někdy v září.

Malou náhradou nám bude návštěva Betlémské kaple, která nám bezvadně navazuje na téma husitství, které jsme probírali ve vlastivědě. Také se na nás usmálo štěstí a po půl roce se mi dnes ozvali z Divadla v Dlouhé s uvolněným termínem na vyhlášené představení O líné babičce. Půjdeme v pondělí 10. 6., představení začíná v 10:00, což znamená, že dorazíme později než nám končí vyučování. Pozdější oběd domluvím v jídelně.

15. 5. Charitativní den - kytička 20 Kč (nelze rozměňovat, jde o zapečetěné krabičky), běh Run and help, jedno kolo 5 Kč. Obě částky jsou ale dobrovolné a záleží jen na vás, zda se rozhodnete přispět. Informace najdete na stránkách školy (i komu jsou peníze v rámci běhu pro Konto Bariéry určeny) nebo na chodbách na plakátech.

16. 6. bleskový sběr papíru, starých baterií a poslední možnosti donášky starého pečiva. BETLÉMSKÁ KAPLE - s sebou MHD průkazka, pití, svačina.

20. 5. Fotografování

Matematika - rýsujeme celý týden, nově se budeme zabývat osovou souměrností a sítí krychle a kvádru

Český jazyk - shoda přísudku s podmětem, prosím, opakujte také koncovky podstatných jmen

Vlastivěda - test Lucemburkové, uzavření kapitoly Husitství, kontrola úkolu Středověk a dobrovolného úkolu o Karlu IV.

Kdo nemá ve škole čítanku, ať si ji ihned donese a ponechá ve škole. Děkuji.

Mějte hezké dny. PB