Únor

DIVADELNÍ POUŤ 13. 2.

Zveme vás na další ročník chmelnické Divadelní pouti, kde si tentokrát zahrajeme i my. Za chvíli nás v přirodovědě čeká lidské tělo, a tak se pokusíme vysvětlit, co se děje v trávicí soustavě a k čemu nám slouží.

PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT, HRAJEME v 16:00, v 16:20 a v 16:40.

ZÁZRAKY LIDSKÉHO TĚLA  - 3.patro

ŽK - podepište v jiných sdělení větu "Viděli jsme vysvedčení za 1. pololetí".¨

Někteří ještě nepřinesli 30 Kč na pracovní činnosti...mají napsáno v notýsku.

V pátek před jarními prázdninami je potřeba vše odnést ze školních šaten (úklid). Prosím, zkontrolujte dětem, že si nesou přezůvky zase zpátky do školy, hodně dětí tu pak chodí bosky. Děkuji.

Učivo:

ČJ - přídavná jména, druhy, skloňovaní, koncovky

Ma - všechny početní operace, slovní úlohy, procvičujeme obvody/obsahy obdélníku a čtverce (test bude po jarních prázdninách). Také už se začneme věnovat písemnému dělení dvojciferným číslem.

VL - severní Čechy. Máme za sebou test ze středních a východních Čech a nedopadl pro všechny dobře. Spolehlivě dokáži říci, kdo se připravil, kdo se učil hledat v mapě a kdo poslouchal při hodinách. Většinu odpovědí na otázky v testu jsme si zopakovali dokonce přímo před testem a přeci u některých dětí bohužel odpovědi chybí!? Děti mohou pracovat behěm testu s mapou, velká mapa ČR visí i na zdi ve třídě - mají si v ní procvičovat a hledat zeměpisné názvy nebo se zkoušet během přestávek navzájem. Proto doporučuji si vzít soubor map ze školy domů a procvičovat i doma. Doporučuji se na další test lépe připravit.

Pd - ukončení podnebných pásů, podnebí ČR. Po jarních prázdninách test (rozdělení, zastoupení živočichů a rostlin v jednotlivých pásech - podle učebnice)

Aj - UNIT 15, 16